star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Kantor Promes – Opinie i recenzje klientów

osoby wymieniające się dolarami i banknotami euro na niebieskim tle

Dynamiczne zmiany spowodowane pandemią koronawirusa poniekąd „zmusiły” przedsiębiorców z wielu branż do odświeżenia własnej oferty i podjęcia próby pozyskania nowych kontrahentów. Jedną z firm, która postanowiła zmierzyć się z tym wyzwaniem, jest Kantor Promes. Prześwietlmy zatem jej propozycję dla osób fizycznych i klientów korporacyjnych i sprawdźmy, czy warto z niej skorzystać.

Spółka Promes Sp. z o.o., będąca właścicielem kantoru, postawiła na dedykowane rozwiązanie – interaktywną platformę Broker Promes[1], za pośrednictwem której można szybko i wygodnie wymieniać waluty online. Przygotowała też spersonalizowany pakiet usług i dodatkowe rabaty dla klientów biznesowych.

Kantor Promes – podstawowe informacje

Kantor Promes to jedno z pierwszych miejsc umożliwiających wymianę walut, jakie powstało w Polsce. Siedziba założonej w 1989 roku firmy mieści się w Wejherowie, jednak po trzydziestu latach działalności spółka może pochwalić się imponującą siecią placówek stacjonarnych. Kantor świadczy usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym.

Na stronie głównej Kantoru Promes[2] można znaleźć kilka słów o samej firmie, regulamin świadczenia usług czy programów rabatowych i listę placówek stacjonarnych wraz z ich danymi teleadresowymi. Klienci mogą również zarezerwować tu kurs kupna lub sprzedaży waluty przez internet, po czym odebrać gotówkę w wybranym przez siebie punkcie stacjonarnym. Część lokalizacji zajmuje się także sprzedażą złotych monet bulionowych i sztabek od renomowanych producentów.

Żeby móc błyskawicznie wymieniać waluty online, trzeba przejść na dedykowaną stronę www platformy Broker Promes, która pod kątem wizualnym jest niezwykle podobna do wspomnianej witryny głównej.

Jak działa Kantor Promes? Krok po kroku

Sama platforma działa bardzo płynnie. Przejrzysta szata graficzna i intuicyjny interfejs ułatwiają poruszanie się po niej. Klienci mają dwie opcje wymiany walut:

 • Szybką transakcję, do której nie jest wymagana rejestracja (aby ją sfinalizować, wystarczy wypełnić formularz: podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, kwotę transakcji, numer rachunku bankowego, z którego wysyła się środki na wymianę oraz numer konta, na które mają wpłynąć wymienione środki).
 • Transakcję po rejestracji, dzięki której użytkownik zyskuje dodatkowe korzyści (m.in. niższe spready, dedykowane indywidualne oferty oraz całodobowy dostęp do programu Western Union Gold pozwalającego na jeszcze tańsze wysyłanie i odbieranie międzynarodowych przekazów pieniężnych).

Aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności, trzeba:

 1. Założyć darmowe konto w serwisie Broker Promes (podać adres e-mail, utworzyć hasło i zaakceptować postanowienia regulaminu).
 2. Następnie podać swoje dane osobowe, numer telefonu, adres e-mail i numer konta bankowego, na który chce się otrzymywać walutę wymienianą w kantorze.
 3. Wymienić minimum 100 jednostek danej waluty (mniejsze transakcje nie są obsługiwane).

Klienci nie muszą obawiać się skomplikowanego procesu rejestracji czy długiego czasu oczekiwania na jej potwierdzenie. Obecnie mogą wymieniać w Kantorze Promes aż 21 walut (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, NOK, DKK, AUD, CAD, RUB, CZK, HUF, JPY, RON, BGN, TRY, HRK, AED, CNY, ZAR).

Jak przelać pieniądze do Kantoru Promes?

Środki przeznaczone do wymiany w Kantorze Promes można przesłać, korzystając z płatności online lub tradycyjnego przelewu bankowego. Dzięki temu transakcja przebiega szybko i bezproblemowo. W przypadku klientów posiadających konto w PKO BP, Pekao, Alior Banku lub mBanku zazwyczaj jest księgowana w ciągu kilku minut. Pozostali muszą zaczekać do najbliższej sesji przychodzącej w danym banku.

Opłaty w Kantorze Promes

Klient kantoru nie zostaje obciążony prowizją za transakcje walutowe realizowane między rachunkami w bankach działających w Polsce. Jest to możliwe, ponieważ tego rodzaju przelewy przychodzące i wychodzące są realizowane w systemie Broker Promes.

Dodatkowy koszt, z jakim trzeba się liczyć, dotyczy przelewów z i do banków zagranicznych oraz związanych z nimi zewnętrznych opłat pobieranych przez poszczególne instytucje.

Kantor Promes zarabia głównie na spreadzie, czyli różnicy między kursem kupna a sprzedaży danej waluty. O jakich kwotach mowa?

_________________

Koszt kupna 1000 USD za PLN: 3840 PLN

Koszt sprzedaży 1000 USD (wymiana na PLN): 3690 PLN

Zarobek kantoru: 3840-3690 = 150 PLN

_________________

Koszt kupna 1000 EUR za PLN: 4580 PLN

Koszt sprzedaży 1000 EUR (wymiana na PLN): 4520 PLN

Zarobek kantoru: 4580-4520 = 60 PLN

_________________

Koszt kupna 1000 CHF za PLN: 4190 PLN

Koszt sprzedaży 1000 CHF (wymiana na PLN): 4110 PLN

Zarobek kantoru: 4190-4110 = 80 PLN

Jak odebrać wymienioną walutę?

Realizacja zlecenia przelewu środków z Kantoru Promes na konto bankowe wskazane przez klienta rozpoczyna się natychmiast po jego złożeniu. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku wykonywania przelewu do kantoru. Posiadacze rachunków w bankach, w których dostępne są Płatności Online, dostaną je niemal „od ręki”, a inni będą musieli poczekać do najbliższej sesji przychodzącej w swoim banku.

Kantor Promes – dane kontaktowe

Promes Sp. z o.o.

Plac Jakuba Wejhera 10

84-200 Wejherowo

e-mail: kontakt@kantor-promes.pl, kontakt@broker-promes.pl[3]

Tel.: +48 58 736 21 21

Zobacz też inne nasze artykuły:

Kantor Konti. Opinie i recenzje klientów

Spread walutowy – czym jest?

Cinkciarz.pl – opinie klientów i recenzja firmy

[1] Platforma jest dostępna pod adresem: https://broker-promes.pl/sprzedaz-walut-dla-firm. Można wejść na nią również z poziomu strony głównej Kantoru Promes, klikając zakładkę „TRANSAKCJE BEZGOTÓWKOWE”.

[2] Strona www Kantoru Promes jest dostępna na: https://kantor-promes.pl/.

[3] Numery telefonów i godziny pracy poszczególnych placówek stacjonarnych są dostępne tutaj: https://kantor-promes.pl/placowki.

Podsumowanie

 1. Kantor Promes to jedno z pierwszych miejsc w Polsce umożliwiających wymianę walut.
 2. Firma posiada wiele placówek stacjonarnych w całym kraju.
 3. Klienci mogą również zarezerwować kurs kupna lub sprzedaży online, po czym odebrać gotówkę w jedynym z punktów stacjonarnych.
 4. Aby w pełni korzystać z platformy online wystarczy założyć darmowe konto w serwisie Broker Promes.
 5. W internecie łatwo znaleźć wiele pozytywnych opinii i recenzji zadowolonych w usług Kantoru Promes klientów.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy korzystanie z usług Kantoru Promes jest bezpieczne?

  Promes to jedna z najstarszych i jednocześnie największa sieć kantorów w Polsce. Trzydzieści lat obecności w branży mówi samo za siebie i świadczy o rzetelności i profesjonalnym podejściu. Od 2017 roku firma jest również członkiem Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA zrzeszającą podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji, handlu i usług.

 2. W jakich miastach Polski można skorzystać z usług Kantoru Promes?

  Kantor Promes posiada obecnie oddziały w 21 lokalizacjach. Należą do nich: Chełm, Chojnice, Gdańsk, Gdynia, Jarosław, Kwidzyn, Lębork, Luzino, Nysa, Piła, Puck, Reda, Rumia, Słupsk, Szczecinek, Tczew, Tomaszów Lubelski, Wałcz, Wejherowo, Żory i Łódź.

 3. Jak Kantor Promes wypada na tle konkurencji?

  Istotą działalności Kantoru Promes jest przygotowanie spersonalizowanej oferty dla każdego klienta. Każda kolejna transakcja wpływa na polepszenie warunków, jakie zostaną mu zaproponowane następnym razem. Kantor premiuje wszystkich stałych klientów. Oprócz indywidualnych ofert dla użytkowników korzystających z platformy Broker Promes, nie zapomina również o osobach, które wolą wymieniać pieniądze w tradycyjny sposób. To właśnie z myślą o nich powstał Program Rabatowy Premium Cart, umożliwiający wymianę walut na korzystnych warunkach w placówkach stacjonarnych. Rozwiązanie to z pewnością wyróżnia walutowego weterana na tle sporo młodszej konkurencji.

Ocena: 4.00 (6 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments