star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jakie konto będzie dobre dla firmy z małym obrotem?

osoba sięgająca po kartę kredytową z portfela

Firma z małym przychodem zwykle nie jest ulubionym klientem banków. W Pekao taki przedsiębiorca nie musi się jednak obawiać kosztów prowadzenia konta.

Na skutek epidemii koronawirusa, wielu przedsiębiorców odczuło spadek poziomu swoich miesięcznych przychodów. Stanowi to problem również w kontekście opłat za rachunki firmowe. Mniejsze wpływy na konto mogą bowiem skutkować naliczaniem regularnej opłaty dla małego przedsiębiorcy (czasem wynoszącej nawet 10 zł – 20 zł miesięcznie). Na całe szczęście, wciąż są banki oferujące brak comiesięcznych opłat nawet firmom z niskim przychodem oraz mało aktywnym przedsiębiorcom. W Pekao tacy klienci dodatkowo mogą liczyć nawet na premię.

Do zwolnienia z opłat wystarczy np. przelew do ZUS-u

Znalezienie firmowych kont „za 0 zł” obecnie może być już bardzo trudne. Warto jednak wspomnieć, że Konto Przekorzystne Biznes jest bardzo przyjazne kosztowo dla firmy z niskim przychodem i niewielką sumą płatności „kartowych”. Właśnie dlatego wygrało ono październikowy ranking przygotowany przez porównywarkę eBroker.pl. Wspomniany ranking dotyczył przedsiębiorcy rzadko płacącego kartą – tylko za zakupy na kwotę 350 zł miesięcznie.

Warto wiedzieć, że klient firmowy nie zapłaci za Konto Przekorzystne Biznes na przykład wtedy, gdy wykona w miesiącu jeden przelew do urzędu skarbowego/ZUS-u lub przyjmie minimum jedną płatność na terminal miesięcznie albo otrzyma co najmniej 2000 zł/m-c wpływu od swoich klientów. Co więcej, firmy rozpoczynające działalność gospodarczą, przez pierwszy rok od daty zawarcia umowy są bezwarunkowo zwolnione z opłaty za ten rachunek. Jeżeli zaś chodzi o warunki zwolnienia z opłaty za kartę debetową, to wystarczy comiesięczna suma transakcji bezgotówkowych na poziomie 300 zł. Z całą pewnością, nie jest to restrykcyjny wymóg. 

Premię od Pekao może otrzymać mało aktywny klient

Dodatkową zaletą Konta Przekorzystnego Biznes wydaje się to, że niska aktywność jego posiadacza wcale nie wyklucza możliwości otrzymania premii. Przykładem jest nagroda za otwarcie wspomnianego rachunku poprzez Internet oraz późniejszą aktywność (300 zł). Do otrzymania trzystuzłotowej premii, wystarczy wykonanie przez posiadacza nowego konta następujących czynności w ciągu trzech miesięcy: przelewu na poczet ZUS o wartości min. 100 zł/m-c, transakcji kartą na kwotę co najmniej 50 zł i przelewu przez PeoPay o wartości przynajmniej 200 zł.

Dodatkowo posiadacz Konta Przekorzystnego Biznes, który przyjmie na nowy terminal zapłatę za usługi lub towary na kwotę minimum 500 zł/m-c (przez 3 miesiące), może liczyć na premię wynoszącą 200 zł. Inne warianty otrzymania nagrody wiążą się z wykonaniem transakcji walutowych (200 zł) i podpisaniem umowy o produkt kredytowy z Pekao (300 zł). Dowiedz się więcej »

Advertisement
Ocena: 5.00 (1 głos)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments