star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak zarobić na koncie osobistym? 3 kroki do dodatkowej gotówki

Jak zarobić na koncie osobistym? 3 kroki do dodatkowej gotówki

Rachunek osobisty to nie tylko miejsce przechowywania pieniędzy, ale i szansa na dodatkowy zastrzyk gotówki, w dodatku bez wysiłku. Co trzeba zrobić, żeby móc liczyć na dodatkowe wpływy na koncie bankowym?

Krok 1: Po prostu otwórz konto. Ale we właściwym banku!

Już na samym początku można zarobić, pod warunkiem że skorzysta się z odpowiedniej promocji. Wiele banków na “dzień dobry”, by zachęcić do siebie potencjalnych klientów oferuje premie za założenie konta. Warto jednak uważać: często są to promocje obwarowane różnymi warunkami (a to trzeba zrobić stosowną ilość transakcji bezgotówkowych w pierwszych kilku miesiącach, a to otworzyć rachunek online itp.). Premię można zdobyć też za polecenie konta innej osobie (często wtedy zyskujemy nie tylko my, ale i polecony znajomy). Ile dokładnie można zarobić na takich promocjach? Wszystko zależy od banku i konkretnej oferty – zazwyczaj jest to od 50 zł do maksymalnie 500 zł.

Jedną z głośnych ostatnio promocji tego typu jest oferta banku Credit Aqricole. Za przeniesienie konta do tej placówki można zyskać darmowe 250 zł. A dla tych, którzy jeszcze mają mało, przygotowano dodatkową „stówkę” za polecenie konta innej osobie. Łącznie możesz zatem zdobyć 350 zł i to tylko za bycie klientem banku!

Jeżeli myślisz, że w tej ofercie ukryty jest jakiś haczyk, to z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że nie! Oferta Credit Aqricole to same zyski dla klienta. Zarówno prowadzenie konta, przelewy, jak i wypłaty są tu całkowicie darmowe. Zdobytych w ramach premii pieniędzy nie stracisz więc na zbędne opłaty za konto. Dodatkowo, korzystając z tej oferty, masz także dostęp do zniżek w Klubie Rabatowym Credit Aqricole oraz możliwość założenia lokaty na korzystniejszych warunkach. Z kontem w Credit Aqricole możesz więc jedynie zyskać. Musisz sie jednak spieszyć! Nie wiadomo jak długo bank będzie dawał tyle gotówki za darmo…

Otwórz konto w Credit Aqricole

Krok 2: Zarabiaj na koncie oszczędnościowym

Wiele banków przy zakładaniu konta oferuje ROR-y, czyli rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. W ramach takiej oferty, jeden rachunek będzie pełnił rolę typowego konta osobistego, a drugi oszczędnościowego, na którym można nie tylko odkładać pieniądze, ale dzięki oprocentowaniu także zarabiać. Co najważniejsze, w przeciwieństwie do lokaty, gotówka odłożona na koncie nie jest zamrożona – można z niej skorzystać w dowolnym momencie. Jest tylko jedna wada- zazwyczaj to oprocentowanie jest niskie. Mimo, że nikt nie traktuje konta oszczędnościowego jak lokaty, to zawsze coś można w ten sposób zarobić, przy okazji, bez wysiłku i haczyków ze strony banku.

Opisaną powyżej ofertę rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego posiada Raiffeisen Polbank. Otwierając Wymarzone Konto Osobiste zyskujesz jednocześnie rachunek oszczędnościowy oprocentowany 1,2% w skali roku. Jak widzisz, oprocentowanie to może nie jest zbyt wysokie, ale w połączeniu z warunkami rachunku osobistego stanowi bardzo korzystną ofertę dla oszczędzających. Otóż, Raiffeisen Polbankjako jako nieliczny z banków oferuje oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie osobistym na poziomie 1% w skali roku. Oszczędzasz więc niemal automatycznie. Dodatkowo, bank nie nalicza żadnych kosztów za prowadzenie Wymarzonego Konta Osobistego. Przelewy czy wypłaty z bankomatów są tutaj całkowicie darmowe, a ty nie płacisz ani grosza za aktywne użytkowanie konta. Krótko mówiąc, Raiffeisen Polbank to oferta dzięki której nie tylko nie ponosisz niepotrzebnych opłat, ale i nieco zarabiasz. Dla wszystkich chcących oszczędzać będzie zatem jak znalazł!

Otwórz konto w Raiffeisen Polbank

Krok 3: Rób zakupy i czekaj na zwrot pieniędzy – otwórz konto z moneyback

Coraz więcej banków w ramach konta oferuję usługę moneyback. Polegaj ona na tym, że za transakcje bezgotówkowe zwracana jest część poniesionych wydatków. Słowem – wystarczy regularnie robić zakupy kartą płatniczą, a w kolejnym miesiącu rozliczeniowym bank zwróci część wydatków – to jest stosowny, wcześniej określony w umowie procent (zazwyczaj jest to od 1-5%). Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki są przez bank zwracane (lista takowych znajduje się w regulaminie bądź umowie). Moneyback to bardzo ciekawa opcja na zarabianie bez wysiłku: robisz, to co zwykle (wydajesz pieniądze, płacąc kartą), a na Twoje konto regularnie wpływają dodatkowe środki.  I choć może nie będą to wielkie sumy, to grosz do grosza i uzbierać się może całkiem ładna sumka.

Powyższe rozwiązanie proponuje np. Alior Bank w ramach Konta Rozsądnego. Płacąc kartą za zakupy w supermarketach możesz otrzymać zwrot na konto w wysokości aż 3% w miesiącu! Dodatkowo, za otwarcie i prowadzenie konta nie zapłacisz ani złotówki! Za darmo wypłacisz także pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. W czasach kiedy większość płatności wykonujemy kartą, bank który płaci za taką oprację jest na wage złota. Im więcej płatności zatem wykonujesz, tym więcej zarabiasz, a twoje oszczędności rosną jeszcze szybciej!

Otwórz konto w Alior Bank

Wybierz najlepsze konto, oszczędzaj i zarabiaj

Jak widać zarabianie na koncie osobistym nie jest takie trudne. Wystarczy tylko odpowiednio wybrać ofertę, najlepiej taką z premią na starcie, dobrym kontem oszczędnościowym oraz korzystnym system moneyback (bo im większy procent, tym większy zwrot za zakupy!). Jak więc znaleźć najlepsze konto osobiste? To bardzo proste – pomoże w tym nasz ranking kont bankowych. Możesz zobaczyć, co aktualnie w branży piszczy, dopasować ofertę do swoich potrzeb i złożyć wniosek o otwarcie konta online. A potem już tylko odcinać kupony od swojej decyzji.

Ocena: 4.00 (16 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments