star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak zaoszczędzić na domowych rachunkach? Podpowiadamy, jak to zrobić

Jak zaoszczędzić na domowych rachunkach? Podpowiadamy, jak to zrobić

Kto z nas marzy o tym, by rachunki przestały przychodzić? Koperty albo maile od dostawcy prądu, internetu czy operatora telefonicznego traktowane są przez nas jako zło konieczne. I nic w tym dziwnego, wolelibyśmy pieniądze przeznaczone na rachunki wydać na znacznie przyjemniejsze rzeczy…. Da się to zrobić. Wystarczy trochę pokombinować, przeorganizować swoje życie i sporo zaoszczędzić na comiesięcznych wydatkach.

Sprawdź, za co płacisz

Często nawet nie wiemy, ile wydajemy na rachunki. Opłacamy jeden za drugim, nie analizując tego, ile miesięcznie wydajemy na prąd czy rozmowy telefoniczne. Warto zatem zapisać wszystkie opłaty, do których trzeba zaliczyć rachunki za energię elektryczną, gaz, wywóz śmieci, abonament telefoniczny, internetowy i telewizyjny, opłaty za usługi wodno-kanalizacyjne, jak również wszystkie raty kredytowe (nie tylko te dotyczące pożyczek i kredytów czy zakupów na raty, ale i trzeba uwzględnić też spłaty kart kredytowych i debetów). Dzięki temu widzimy, ile wydajemy miesięcznie na takie twarde opłaty, ale i mamy pole do szukania oszczędności.

Szukaj tańszych rozwiązań, porównuj oferty

Female hands to get out he money from the purseJeśli masz wrażenie, że za dużo płacisz za rachunki, czy to za prąd czy za internet itp., to może warto rozważyć zmianę operatora czy usługodawcy. Często podpisujemy niekorzystne umowy, nie zdając sobie sprawy, że czasy monopolu na wszystkie usługi już się skończyły. Mamy prawo rozwiązać obecną, niekorzystną umowę i znaleźć tańszego operatora. Warto korzystać z porównywarek usług – tak, by szybko i w jednym miejscu zapoznać się z kilkunastoma ofertami. Bardzo często oferowane są ciekawe promocje, do podstawowych usług dołączane są bonusy. Dzięki temu można miesięcznie zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych.

Dopasuj taryfę do swoich potrzeb

Na rynku usług oferowanych jest tyle pakietów, że bez problemu znajdziesz coś dostosowanego do Twoich potrzeb, wymogów i możliwości finansowych. W ciągu dnia nie ma Cię w ogóle w domu? Skorzystaj z nocnej taryfy na prąd – sporo zaoszczędzisz. Więcej rozmawiasz przez telefon niż piszesz? Znajdź pakiet z darmowymi rozmowami. Częściej korzystasz z Internetu poza domem niż w mieszkaniu? Może warto przerzucić się ze stacjonarnego przyłącza na internet mobilny. Takich pomysłowych tricków można znaleźć znacznie więcej. Trzeba tylko wiedzieć, co jest dla nas korzystniejsze i wdrożyć to w życie.

Rezygnuj z tego, co niepotrzebne

Zastanów się, czy faktycznie korzystasz ze wszystkich usług, za które płacisz rachunki? Może telefon stacjonarny tylko stoi na półce i się kurzy, a Ty opłacasz abonament i to tylko niepotrzebny wydatek w dobie wszechobecnych komórek? Tak samo ma się rzecz z telewizją – kupujesz masę różnych pakietów, dodatkowych kanałów, których nie masz czasu oglądać – po co tracić niepotrzebnie pieniądze? Warto też pomyśleć o połączeniu kilku usług w jedną – np. telefonu, telewizji i internetu, to pozwoli na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.

Oszczędzaj świadomie

Każdy z nas wie, w jaki sposób oszczędzać prąd, wodę czy gaz. Znamy te zasady o niepozostawianiu urządzeń elektrycznych w trybie czuwania czy zamianie kąpieli w wannie na prysznic. Podobnie ma się rzecz z kupowaniem energooszczędnych produktów. Wystarczy wdrożyć w życie kilka prostych lifehacków i możemy rachunkimiesięcznie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. To może niepowalająca kwota, ale przecież grosz do grosza…

Mniejsze rachunki? To prostsze niż myślisz!

Jak widać – zaoszczędzenie nawet na twardych wydatkach jest możliwe. Wystarczy tylko wprowadzić kilka prostych zasad i zaangażować w zmiany całą rodzinę. A odłożone w ten sposób pieniądze można wydać na rodzinne wakacje albo remont mieszkania!

Ocena: 4.25 (8 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments