star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Tradycja kontra nowoczesność. Jak założyć konto osobiste – online czy w oddziale banku?

Tradycja kontra nowoczesność. Jak założyć konto osobiste – online czy w oddziale banku?

Przez internet załatwiamy większość naszych spraw: płacimy rachunki, robimy zakupy, ubezpieczamy się, rozmawiamy ze znajomymi. Nic zatem dziwnego, że także konto bankowe chcemy założyć online, bez wychodzenia z domu i czekania w bankowych kolejkach. Czy takie rozwiązanie jest jednak lepsze od wizyty w oddziale banku? Który sposób daje więcej korzyści? Na te pytanie spróbujemy dzisiaj poszukać odpowiedzi.

Zakładamy konto w oddziale banku – wady i zalety

Sama procedura założenia konta w banku jest bardzo prosta. Pracownik banku podczas rozmowy z nami pomaga wybrać nam ofertę, wypełnia wniosek bankowy i od razu przygotowuje umowę, której podpisanie aktywuje uruchomienie konta bankowego.

Zalety zakładania konta w banku

zdolnosckredytowa4Jest to niewątpliwie korzystne rozwiązanie, ponieważ podczas załatwiania formalności możemy o wszelkie niejasności dopytać fachowca i od razu uzyskać odpowiedź. Co więcej, zakładanie konta w siedzibie banku wiąże się z korzystną ofertą na dodatkowe produkty finansowe, np. konto oszczędnościowe, lokata, III filar itp. Łatwo można poznać szczegóły tych ofert i od razu z nich skorzystać. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów boją się zakładać konto online (zawsze istnieje ryzyko przechwycenia danych), podczas otwierania rachunku z pracownikiem banku takiego ryzyka w ogóle nie ma.

Wady zakładania konta w banku

Każdy medal ma dwie strony: zakładanie konta w oddziale banku ma też swoje wady. Przede wszystkim jest to mniej wygodne rozwiązanie, trzeba udać się do placówki, czekać w kolejce. Cały proces otwierania rachunku jest bardziej czasochłonny, dłużej też trwają formalności. W banku mamy też o wiele mniej komfortowe warunki do zapoznania się z ofertą (nie można jej porównać z propozycjami innych banków) oraz z umową – nie możemy jej na spokojnie przeczytać i przeanalizować od A do Z zwłaszcza z pracownikiem banku dyszącym nam w kark. To z kolei może spowodować, ze zestresowani wybierzemy niekorzystną dla nas ofertę.

Zakładamy konto online – wady i zalety

Otwarcie rachunku bankowego przez internet w zasadzie niewiele od nas wymaga: wchodzimy na stronę banku, składamy wniosek i czekamy na kuriera. Szybko, wygodnie, bez zbędnych formalności i długich kolejek. Takich korzyści jest znacznie więcej, aczkolwiek i ten sposób zakładania konta bankowe ma swoje minusy.

Zalety zakładania konta online

Tak jak już wspomnieliśmy – ten sposób jest o wiele szybszy i wygodniejszy. Wszystko robimy w domu, nie ruszając się z kanapy lub sprzed biurka. Cała procedura zakładanegativespace1-27nia konta jest szybsza i mniej skomplikowana. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę możemy ją dokładnie i na spokojnie przeanalizować i co ważne – porównać z innymi. Oryginał umowy do podpisu przywozi kurier i od razu ją zabiera, ale otrzymamy ją też na maila lub będzie ona dostępna na stronie banku. Możemy więc z umową zapoznać jeszcze przed podpisaniem, przeczytać ją dokładnie i przeanalizować od początku do końca, wyłapując kruczki i niejasne zapisy. Dzięki temu mamy pewność, że wybierając konto, nie damy się nabić w butelkę, tylko wybierzemy naprawdę korzystną i dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Jednak niewątpliwie największą zaletą zakładania konta online są różne bonusy oferowane dla otwierających rachunek przez internet – banki kuszą atrakcyjnymi premiami albo gadżetami.

Wady zakładania konta online

Zakładając konto online, nie mamy pod ręką specjalisty. Jeśli na którymś etapie potrzebujemy fachowej pomocy pracownika banku, to będziemy zmuszeni kontaktować się z obsługą klienta telefonicznie lub poprzez czata. Połączenia z bankiem są w 100% bezpieczne, szyfrowane, jednak ryzyko przechwycenia danych składanych we wniosku jest minimalne, co prawda, ale jest. W banku też od razu konto zostanie aktywowane – zakładając je online musimy czekać na kuriera i dopiero po przekazaniu podpisanej umowy, nasze konto będzie aktywne. Chyba że podpisujemy umowę przez internet, a nasze dane są weryfikowane za pomocą przelewu z innego naszego konta (ale trzeba je najpierw mieć, co dla niektórych może być problematyczne – bo otwierają dopiero swoje pierwsze konto lub już zamknęli poprzednie).

Zakładać konto w oddziale czy online?

Jedni wolą załatwić formalności szybko bez wychodzenia z domu, a drudzy lubią na żywo wyjaśnić wszystkie niejasności z pracownikiem banku. Ważne jest jedno – żeby dobrze wybrać ofertę, porównać ją z innymi, sprawdzić wszystkie kruczki. Pomóc w tym może nasz ranking kont osobistych, w którym można szybko zapoznać się z różnymi propozycjami rachunków osobistych oraz ich wszystkimi szczegółami. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy konto za 0 zł jest faktycznie za 0 i jakie są warunki promocji oferowanych przez banki.

Jacoins-948603k założyć konto online krok po kroku?

Przeanalizowałeś ofertę, znasz punkt po punkcie wszystkie zapisy regulaminu i wybrałeś najkorzystniejsze dla siebie konto bankowe. Jak założyć je online? Omówimy tą procedurę krok po kroku:

 

  1. Wypełnienie wniosku – wnioski znajdują się na stronie banku, która jest odpowiednio zabezpieczona przed wyciekiem danych. Należy podać podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, adres, numer PESEL, numer telefonu i adres e-mail.
  1. Wybór dodatkowych produktów – na tym etapie bank zapyta nas także o wybór konkretnej oferty i dodatkowych produktów finansowych dodawanych do konta bankowego (karty debetowej czy konta oszczędnościowego).
  1. Wysłanie wniosku i aktywacja konta bankowego – w tym momencie dalsza procedura może zostać przeprowadzona na dwa sposoby, w zależności od banku i preferencji klienta otwierającego konto:
  • kontakt telefoniczny ze strony banku w celu weryfikacji danych, następnie przesłanie umowy za pośrednictwem kuriera, umowę należy podpisać w jego obecności, po czym dokumenty wracają do banku i następuje aktywacja konta, a po jakimś czasie również dosłanie karty,
  • weryfikacja za pomocą przelewu internetowego – dzięki transakcji dokonanej z innego konta klienta, bank może sprawdzić podstawowe dane – czy są zgodne z tymi podanymi we wniosku, jeśli tak, umowa zawierana jest online i następuje natychmiastowa aktywacja rachunku. Karta zostanie dosłana za pośrednictwem poczty.QVKE96OD36

Otwórz konto online

Założenie rachunku bankowego za pośrednictwem internetu jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Zanim jednak podejmie się decyzję o zmianie konta lub jego otwarciu, warto dobrze przeanalizować oferty banków i aktualne promocje, żeby na koncie bankowym dodatkowo zarabiać i odcinać kupony od codziennego użytkowania rachunku!

Ocena: 4.09 (33 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments