star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak wziąć kredyt w Play?

smartfon w dłoni

Sieć Play to jeden z najintensywniej rozwijających się operatorów w Polsce. Chcąc wyjść naprzeciw klientom, ulepsza istniejące usługi i wciąż wprowadza nowe. Zadziwiający jest jednak fakt, że w tej firmie możemy… wziąć kredyt. Na jakich zasadach to działa i kto może skorzystać z tej usługi?

Kredyt w Play nie jest nową usługą, bo sprawnie funkcjonowała już w 2014 roku. Dziś jest to rozwiązanie dość zakurzone i najczęściej trafia tylko do niewielkiej liczby rzeczywistych klientów tego operatora. W kryzysowych sytuacjach może to być jednak bardzo korzystna opcja i z pewnością warto z niej skorzystać.

Jak działa kredyt w Play?

Po intrygującym wstępie (ale prawdziwie opisującym zalety tej usługi), należy przyznać, że Kredyt w Play jest chwytliwą nazwą marketingową. Nie jest to bowiem prawdziwe zobowiązanie finansowe – w żadnym wypadku nie pożyczymy pieniędzy w Play. Jak więc działa ta opcja?

Kredytem w Play nazywa się mikrodoładowania telefonu, za które nie zapłacimy od razu, a otrzymamy właśnie na kredyt. Play pożycza nam więc nie pieniądze, a kwotę do wykorzystania na połączenia telefoniczne lub SMS-y. Pożyczoną kwotę zwracamy natomiast przy następnym zobowiązaniu.

Schemat zaciągnięcia takiego kredytu jest bardzo prosty:

 1. Chcemy wykonać ważny telefon, ale mamy za mało środków na koncie.
 2. Aktywujemy kredyt w Play.
 3. Operator doładowuje nasze konto niewielką kwotą – 2, 3 lub 5 złotych.
 4. Możemy swobodnie zadzwonić.
 5. Po jakimś czasie sami doładowujemy telefon.
 6. Play „odbiera” pożyczone pieniądze z doładowanej kwoty.

Kredyt w Play – kto może skorzystać?

Z kredytu w Play mogą skorzystać – co logiczne – tylko klienci tej firmy, którzy korzystają z którejś z wymienionych ofert na kartę:

 • Play Fresh,
 • Play na Kartę,
 • Play na Kartę odNOWA,
 • Play na Kartę Lubię to!,
 • Play na Kartę Surf,
 • Formuła Mini Max na Kartę,
 • Formuła Play na Kartę,
 • Play na Kartę Surf,
 • Play na Kartę Rok Ważności Konta.

Nie jest to jednak jedyny warunek. Aby skorzystać z Kredytu Play, środki na naszym koncie nie powinny przekraczać kwoty 99 groszy. Dodatkowo musimy także liczyć się z tym, że Play ograniczy nam dostęp do kredytu ze względu na to, jaką kwotę przeznaczyliśmy na doładowania w ostatnim roku. „Zdolność kredytowa” wymagana przez Play wygląda następująco:

 • Kwota łącznych doładowań przekracza 30 złotych – Play pożyczy nam 2 złote;
 • Kwota łącznych doładowań przekracza 50 złotych – Play pożyczy nam 3 złote;
 • Kwota łącznych doładowań przekracza 100 złotych – Play pożyczy nam 5 złotych.

Jak aktywować kredyt w Play?

Kredyt możemy aktywować na trzy wygodne sposoby. Jest to możliwe za pomocą:

 • platformy internetowej Play24 – usługę można uruchomić jednym kliknięciem myszy w panelu sterowania na swoim koncie klienta;
 • SMS-a – w tym celu wysyłamy wiadomość o treści KREDYT.2, KREDYT.3 lub KREDYT.5 na numer 801;
 • kodu aktywacyjnego – kredyt uruchomimy, wpisując kod na klawiaturze telefonu. Jest to odpowiednio : *111802*1# dla kredytu na 2 złote, *111803*1# dla kredytu na 3 złote oraz *111805*1# dla kredytu na 5 złotych.

Kredyt w Play – zalety

Kredyt w Play jest usługą dość zaskakującą i raczej nie stosowaną na szerszą skalę. Bez wątpienia jest to jednak warta uwagi opcja, która niejednokrotnie może wybawić nas z opresji. Świetnie sprawdzi się w sytuacjach, w który musimy wykonać bardzo ważny telefon, ale nie mamy wystarczających środków na koncie. Takich sytuacji jest mnóstwo – może to być poinformowanie kogoś o wypadku, zamówienie taksówki w obcym mieście, potrzeba natychmiastowego skontaktowania się z kimś.  Pewność tego, że zawsze możemy się z kimś skontaktować jest naprawdę dużym komfortem.

Samo wzięcie kredytu również jest też bardzo proste, a operatora należy pochwalić za to, że dał nam aż trzy możliwości aktywacji Kredytu. Play nie ograniczył też sposobu wykorzystania pożyczonej kwoty – możemy wysłać wiadomość SMS lub MMS, a także zadzwonić do wszystkich sieci komórkowych.

Kredyt w Play – wady

Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Niekoniecznie chodzi o małe kwoty kredytów – przeznaczone są dla osób znajdujących się w awaryjnych sytuacjach i tak też powinny być traktowane. Sporym mankamentem jest natomiast fakt, że mamy tylko 24 godziny na wykorzystanie kwoty kredytu. Jeśli tego nie zrobimy, środki przepadną, a mimo ego Play odbierze pożyczoną kwotę z kolejnego doładowania. W niektórych sytuacjach można więc stracić kilka złotych, nie otrzymując nic w zamian.

Podsumowanie

Niemniej należy zrozumieć, że jest to po prostu usługa (a nie darmowa pomoc!) i trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie uda nam się wykorzystać wszystkich środków do ostatniego grosza. Przy tak niewielkich kwotach kredytu nie jest to duża strata. W ogólnym rozrachunku kredyt w Play wypada więc korzystnie, a sama usługa jest bardzo przydatna.

Ocena: 3.91 (74 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments