star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ile kosztuje operacja nosa?

kobieta przed operacją nosa

Choć większość osób nie przywiązuje szczególnej uwagi do swojego nosa, to jednak część nie jest z niego w pełni zadowolona. Czasami jego wygląd pozostawia bowiem wiele do życzenia. Zdarza się, że jest za szeroki, za duży czy też spłaszczony lub po prostu krzywy. Na szczęście można to zmienić. Dowiedz się, ile może kosztować operacja nosa.

Współczesna medycyna oferuje naprawdę wiele, w tym sporo zabiegów, dzięki którym można znacznie poprawić swój wygląd. Rozwój chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest coraz szybszy, a efekty, jakie można uzyskać coraz lepsze. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi upiększające. Operacje plastyczne, w tym nosa nie należą jednak do najłatwiejszych, co niestety ma wpływ na cenę zabiegu.

Operacja nosa – ile to kosztuje?

Korekta nosa jest obecnie jednym z popularniejszych zabiegów upiększających. Ile kosztuje? Ze względu na to, że jest to poważny zabieg, to jego koszty nie są małe i mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników, a przede wszystkim od stopnia skomplikowania zabiegu, zakresu operacji, ilości wymaganych badań oraz renomy danego ośrodka. Całkowite koszty tego zabiegu mogą sięgnąć nawet 12 tys. zł.

Przykładowo:

      • za operację części chrzęstnej zapłacimy średnio ok. 7-8 tys. zł, natomiast za pełną plastykę nosa (czyli operację części chrzęstnej i kostnej) nawet o połowę więcej, ok. 9-12 tys. zł,
      • konieczne będą także dodatkowe badania, za które zapłacimy ok. 150-500 zł,
      • w przypadku niektórych ośrodków płatna jest także wizyta kontrolna (100-300 zł) i konsultacja chirurgiczna (150-400 zł).

Należy jednak zaznaczyć, że każda placówka medyczna ma indywidualny cennik, dlatego całkowity koszt zabiegu może się różnić nawet o kilkadziesiąt procent od podanych kwot.

W związku z wysokim kosztem takiej operacji i dużą rozbieżnością cen, ostateczną cenę warto dokładnie omówić już na etapie wizyty u lekarza. W większości placówek powinniśmy otrzymać szczegółowy kosztorys, zawierający listę wszystkich świadczeń i ich dokładny koszt.

Decydując się na operację nosa nie należy jednak kierować się tylko ceną, ale także renomą placówki i poziomem świadczonych przez nią usług.

Warto zaznaczyć, że w Polsce ceny zabiegów upiększających są jednymi z najniższych na świecie. Oczywiście jest wiele krajów, gdzie operację nosa można wykonać taniej, np. w niektórych krajach Azji i Ameryki Południowej. Biorąc jednak pod uwagę wysokie koszty podróży i na ogół kiepską renomę ośrodków w tych krajach, rozsądniej wybrać operację w Polsce lub w którymś z krajów Europy – niestety, w większości krajów UE ceny są znacznie wyższe.

Operacja nosa – czy NFZ może pomóc?

Nie ulega wątpliwości, że większość osób decyduje się na korektę nosa z powodów estetycznych. Operacje nosa przeprowadzane są jednak także ze względów medycznych, najczęściej w przypadku problemów z oddychaniem spowodowanych krzywą przegrodą nosową oraz w przypadkach deformacji nosa po wypadku. Takie przypadki, jak i wszystkie inne ze względów zdrowotnych są w całości refundowane przez NFZ – konieczne jest jednak skierowanie od lekarza. Wykonuje się je w klinikach chirurgii plastycznej lub klinikach laryngologii, ale tylko w tych placówkach, które mają podpisaną umowę z NFZ.

Jak sfinansować operację nosa?

Podsumowując, koszt operacji nosa może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Niestety, na refundację można liczyć jedynie w przypadkach, gdy wada nosa zagraża zdrowiu lub życiu. Decydując się na operację wyłącznie ze względów estetycznych, wszystkie związane z tym koszty trzeba pokryć z własnej kieszeni. Niewiele osób dysponuje jednak tak wysokimi oszczędnościami, dlatego w takiej sytuacji można wspomóc się np. pożyczką.

W związku z tym, że w większości przypadków operacja nosa nie jest zabiegiem, który trzeba wykonać natychmiast, to potrzebne na nią pieniądze można po prostu uzbierać, odkładając co miesiąc niewielką sumę. Zakładając, że odłożymy co miesiąc 500 zł, to potrzebną sumę powinniśmy zgromadzić po kilkunastu miesiącach, choć jeśli zdecydujemy się na kompleksowy zabieg w renomowanym ośrodku, to może to zająć nawet kilka lat.

Co zrobić, jeśli nie chcemy tyle czekać? Jedną z możliwych opcji jest zaciągniecie kredytu gotówkowego. Aby otrzymać kredyt w banku na taką sumę, potrzebna jest jednak odpowiednio wysoka zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa.

Alternatywnym rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki w instytucji pozabankowej. Na ogół mają one bowiem mniejsze wymogi, w związku z czym pieniądze mogą otrzymać także osoby z mniejszymi dochodami. Na koniec warto dodać, że w firmie pożyczkowej pieniądze można otrzymać niemal natychmiast i to na dowolny cel (a więc także na operację nosa), co z pewnością wiele ułatwia. Przykładową pożyczkę na operację nosa można zaciągnąć w takich firmach jak:

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 298,40 zł/mies.
Koszt 2 165,15
RRSO: 44,15%

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 30000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 343,54 zł/mies.
Koszt 1 751,27
RRSO: 35,38%

Ocena: 4.20 (5 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments