star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Sprawdzamy aktualne ceny

kobieta u dentysty

W ciągu ostatnich lat metody leczenia kanałowego mocno się zmieniły. Niestety, usługa ta wciąż nie jest refundowana, a pacjent wszystkie koszty musi pokryć z własnej kieszeni. Sprawdzamy, na jakie wydatki należy się przygotować w związku z kanałowym leczeniem zęba.

Nowoczesne leczenie kanałowe rozpoczyna się od RTG zęba. Na podstawie zdjęcia lekarz określa stan jego uszkodzenia i ocenia czy leczenie kanałowe w danym przypadku może przynieść jakiekolwiek efekty. Jeśli tak, zabieg wykonuje się pod mikroskopem w silnym znieczuleniu miejscowym podawanym systemem komputerowym. Dzięki zastosowanym technikom, leczenie może zakończyć się już podczas jednej wizyty. Skuteczność terapii wynosi 95% i pozwala zachować zęby w dobrej kondycji przez długie lata.

Nowe metody są kosztowne

Dokładność, szybkość i bezbolesność leczenia mają jednak swoją cenę. Koszt leczenia zależy od ilości kanałów, które wymagają interwencji stomatologa. Leczenie zębów jednokorzeniowych, a więc np. dolnych i górnych jedynek jest tańsze niż ingerencja w górną piątkę posiadającą dwa kanały czy górną szóstkę, która posiada aż trzy, a czasami nawet cztery kanały..

Za leczenie zęba jednokanałowego zwykle trzeba zapłacić zatem od 300 zł do 400 zł. W przypadku zębów posiadających dwa kanały koszt zamyka się w przedziale od 400 zł – 600 zł. Koszt leczenia zęba z trzema kanałami sięga natomiast kwot od 500 zł do 800 zł. Jeśli okaże się, że w danym przypadku będzie potrzebne powtórne leczenie kanałowe, koszty pacjenta zwiększą się o 100 zł – 200 zł.

Do opłat za leczenie trzeba doliczyć także konieczność wykonania RTG. Zdjęcie jednego zęba kosztuje ok. 30 zł.

Jak sfinansować leczenie kanałowe?

Jeśli posiadasz odpowiednie możliwości finansowe, ale aktualnie nie dysponujesz stosownymi oszczędnościami, bądź też nie chcesz ich wydawać, leczenie kanałowe możesz sfinansować z pomocą szybkiej pożyczki. Kwoty do 1 000 zł znajdziesz w takich firmach jak:

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,40
RRSO: 513,59%

Podsumowując

Aby uniknąć leczenia kanałowego najlepiej regularnie odwiedzać dentystę. Jeśli jednak zaniedbałeś ten obowiązek, a leczenie kanałowe jest jedyną szansą na uratowanie zęba – nie wahaj się! Braki w uzębieniu wyglądają nieestetycznie i są poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Inwestycja w tę formę leczenia może zatem ci się tylko opłacić!

Ocena: 4.09 (1054 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
Mirko
Gość
Mirko

Pozwolę sobie zamieścić ostatni wpis jednak jeśli okaże się niewłaściwy to proszę osunąć wszystkie jako mało przydatne.Otóż zakończyłem leczenie mojej 7- ki górnej dalej nie wiem jak się nazywa to co mi założyli ale może opiszę bo technika bardzo poszła do przodu i jestem mile zaskoczony i polecam takie leczenie.Ponieważ gdyby mi nie doszło kanałowe 3 kanały to koszt byłby znośny a efekt znakomity. Po zakończeniu leczenia poszedłem do Pani która przygotowywała mi tę nakładkę na zęba z prośbą o wykład bo nie lubię czegoś nie wiedzieć i drążę do końca.Okazało się że jak zacisnąłem szczękę podczas przygotowywania do leczenia… Czytaj więcej »

Mirko
Gość
Mirko

Mam 60 lat i mam wszystkie swoje zęby z czego 17 bez plomby .Gdyby w mojej młodości rodzice zadbali mi o zęby tak jak my z żoną o swoje dzieci to niewykluczone że miałbym około 26 zębów całych.W latach 60-tych dentysta pedałował jak wiercił. Jakieś 2 lata wstecz zauważyłem plamkę na 7 górnej ,a że okres oczekiwania na mojego dentystę był 4 miesiące to zrobiłem tego zęba gdzie indziej. Normalne wypełnienie 250 zł bez znieczulenia.Od samego początku po naprawie ząb mnie bolał i reagował na temperaturę ,no ale Pani powiedziała że to może być spowodowane tym że plomba cienka .W… Czytaj więcej »

Mirko
Gość
Mirko

Chyba se sam ze sobą popiszę ,dziś zapłaciłem tylko 300 zł, ale to jeszcze nie koniec ,bo pod koniec miesiąca mam jeszcze zrobić to wykończenie więc dopiero później zrobię podsumowanie kosztów.

Małgorzata Malservigi
Admin

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Oczywiście ostatecznie przy wycenie trzeba uwzględnić wiele czynników i w zależności od miasta oraz cennika usług (zwłaszcza jeśli nie korzystamy z pomocy dentysty z NFZ) zapłacimy finalnie więcej lub mniej. Jak Pan słusznie zauważył leczenie zębów może być czasami jeszcze droższe niż zakładaliśmy… Tak czy inaczej – życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia i mniej problemów stomatologicznych w przyszłości!