star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Sprawdzamy aktualne ceny

kobieta u dentysty

W ciągu ostatnich lat metody leczenia kanałowego mocno się zmieniły. Niestety, usługa ta wciąż nie jest refundowana, a pacjent wszystkie koszty musi pokryć z własnej kieszeni. Sprawdzamy, na jakie wydatki należy się przygotować w związku z kanałowym leczeniem zęba.

Nowoczesne leczenie kanałowe rozpoczyna się od RTG zęba. Na podstawie zdjęcia lekarz określa stan jego uszkodzenia i ocenia czy leczenie kanałowe w danym przypadku może przynieść jakiekolwiek efekty. Jeśli tak, zabieg wykonuje się pod mikroskopem w silnym znieczuleniu miejscowym podawanym systemem komputerowym. Dzięki zastosowanym technikom, leczenie może zakończyć się już podczas jednej wizyty. Skuteczność terapii wynosi 95% i pozwala zachować zęby w dobrej kondycji przez długie lata.

Nowe metody są kosztowne

Dokładność, szybkość i bezbolesność leczenia mają jednak swoją cenę. Koszt leczenia zależy od ilości kanałów, które wymagają interwencji stomatologa. Leczenie zębów jednokorzeniowych, a więc np. dolnych i górnych jedynek jest tańsze niż ingerencja w górną piątkę posiadającą dwa kanały czy górną szóstkę, która posiada aż trzy, a czasami nawet cztery kanały..

Za leczenie zęba jednokanałowego zwykle trzeba zapłacić zatem od 300 zł do 400 zł. W przypadku zębów posiadających dwa kanały koszt zamyka się w przedziale od 400 zł – 600 zł. Koszt leczenia zęba z trzema kanałami sięga natomiast kwot od 500 zł do 800 zł. Jeśli okaże się, że w danym przypadku będzie potrzebne powtórne leczenie kanałowe, koszty pacjenta zwiększą się o 100 zł – 200 zł.

Do opłat za leczenie trzeba doliczyć także konieczność wykonania RTG. Zdjęcie jednego zęba kosztuje ok. 30 zł.

Jak sfinansować leczenie kanałowe?

Jeśli posiadasz odpowiednie możliwości finansowe, ale aktualnie nie dysponujesz stosownymi oszczędnościami, bądź też nie chcesz ich wydawać, leczenie kanałowe możesz sfinansować z pomocą szybkiej pożyczki. Kwoty do 1 000 zł znajdziesz w takich firmach jak:

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,90
RRSO: 313,73%
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,50
RRSO: 319,14%

Podsumowując

Aby uniknąć leczenia kanałowego najlepiej regularnie odwiedzać dentystę. Jeśli jednak zaniedbałeś ten obowiązek, a leczenie kanałowe jest jedyną szansą na uratowanie zęba – nie wahaj się! Braki w uzębieniu wyglądają nieestetycznie i są poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Inwestycja w tę formę leczenia może zatem ci się tylko opłacić!

Ocena: 3.97 (1165 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirko
Mirko
3 lat temu

Pozwolę sobie zamieścić ostatni wpis jednak jeśli okaże się niewłaściwy to proszę osunąć wszystkie jako mało przydatne.Otóż zakończyłem leczenie mojej 7- ki górnej dalej nie wiem jak się nazywa to co mi założyli ale może opiszę bo technika bardzo poszła do przodu i jestem mile zaskoczony i polecam takie leczenie.Ponieważ gdyby mi nie doszło kanałowe 3 kanały to koszt byłby znośny a efekt znakomity. Po zakończeniu leczenia poszedłem do Pani która przygotowywała mi tę nakładkę na zęba z prośbą o wykład bo nie lubię czegoś nie wiedzieć i drążę do końca.Okazało się że jak zacisnąłem szczękę podczas przygotowywania do leczenia to urządzenie przeskanowało mi tego zęba uszkodzonego i zęba który ma dolegać z dołu do niego ,skan został przesłany do działu produkcji i urządzenie wyfrezowało mi to co brakuje z takiej kostki jak do gry w chińczyka .Oni to nazywają lawa a twardość ma jak stal.Cały ten element doktor założył mi na cemencie i pasowało jak ulał bo urządzenie rzeźbi ten ubytek z dokładnością do 1/100 mm.Zapytałem czy można by tak wszystkie zęby nadłożyć ,no bo lepiej chyba gryźć na lawie niż zużywać swoje zęby i wymieniać co chwile plomby .Okazuje się że bardziej zamożni wszyscy tak robią a nazywa się to podniesienie zgryzu i tyle. Mój wykład nie ma na celu reklamowanie czegoś tylko pomyślcie o przyszłości,bo bywam w towarzystwach gdzie kobiety zasłaniają usta jak się śmieją ,jak myślicie dlaczego, a smród jest taki jakby małpę rozerwało.A mężczyźni zapuszczają wąsa jak Wyatt Earp bo się wstydzą tych pniaków co im zostały. pozdrowienia dla tych co maja uśmiech jak krab Sebastian z Arielki

Mirko
Mirko
3 lat temu

Mam 60 lat i mam wszystkie swoje zęby z czego 17 bez plomby .Gdyby w mojej młodości rodzice zadbali mi o zęby tak jak my z żoną o swoje dzieci to niewykluczone że miałbym około 26 zębów całych.W latach 60-tych dentysta pedałował jak wiercił. Jakieś 2 lata wstecz zauważyłem plamkę na 7 górnej ,a że okres oczekiwania na mojego dentystę był 4 miesiące to zrobiłem tego zęba gdzie indziej. Normalne wypełnienie 250 zł bez znieczulenia.Od samego początku po naprawie ząb mnie bolał i reagował na temperaturę ,no ale Pani powiedziała że to może być spowodowane tym że plomba cienka .W styczniu tego roku syn miał urodziny i podczas jedzenia torta trafiłem na tę kulkę z łożyska z dekoracji i ułamałem właśnie tego zęba odsłaniając zgorzel próchniczą pod spodem. Czas oczekiwania na mojego dentystę 12 kwietnia ,a że wirus no to przełożyli na 28 maj .Po rozwierceniu nie było co zbierać, więc Pan doktor dał fleczer i trutkę i ( zdjęcie,razem 280 zł ). Druga wizyta leczenie 2 kanałów ,2 zdjęcia bo jedno nie wyszło + zastrzyk ( pierwszy raz u dentysty 700 zł ) ,3 kanał podobno skomplikowany więc idę jutro i jeszcze coś mi zaproponował za 900 zł ( jakąś odbudowę zęba ) tylko nie pamiętam jak to się nazywało .Więc się pytam ile ten ząb jest wart .Nie wiem czy nie taniej było wyrwać. Mój doktor stwierdził że upadek tego zęba zaczął się w momencie kiedy jego poprzedniczka założyła mi różową plombę ,bo jak wbiła plastikową przekładkę pomiędzy zęby to mi krew aż po brodzie kapała.I tyle w temacie

Mirko
Mirko
3 lat temu
Reply to  Mirko

Chyba se sam ze sobą popiszę ,dziś zapłaciłem tylko 300 zł, ale to jeszcze nie koniec ,bo pod koniec miesiąca mam jeszcze zrobić to wykończenie więc dopiero później zrobię podsumowanie kosztów.

Małgorzata Malservigi
Admin
Reply to  Mirko

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Oczywiście ostatecznie przy wycenie trzeba uwzględnić wiele czynników i w zależności od miasta oraz cennika usług (zwłaszcza jeśli nie korzystamy z pomocy dentysty z NFZ) zapłacimy finalnie więcej lub mniej. Jak Pan słusznie zauważył leczenie zębów może być czasami jeszcze droższe niż zakładaliśmy… Tak czy inaczej – życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia i mniej problemów stomatologicznych w przyszłości!