star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Firmy pozabankowe ratunkiem dla zadłużonych rodziców. Czy pożyczki online pomogą spłacić alimenty?

Czy pożyczki online pomogą spłacić alimenty?

W Polsce walka z dłużnikami alimentacyjnymi trwa od lat. W czerwcu 2017 roku zaczęło obowiązywać prawo, zgodnie z którym rodzicom niełożącym na utrzymanie swoich dzieci grozi nawet do dwóch lat pozbawiania wolności. Kary tej można jednak uniknąć jeśli spłacimy cały dług w ciągu 30 dni od pierwszego przesłuchania. Skąd jednak wziąć taką sumę? I czy to możliwe, że pożyczki online pomogą spłacić alimenty?

Choć od momentu wejścia w życie nowych przepisów dotyczących alimentów ściągalność tych długów nieco się poprawiła (z 19,2% do 23%), rzadko się zdarza, by osoba będąca dłużnikiem alimentacyjnym miała na swoim koncie sumę wystarczającą do uregulowania całego, nagromadzonego długu. A mowa tutaj o całkiem konkretnych sumach. Jak donosi raport Biura Informacji Kredytowej „Dłużnik alimentacyjny” z sierpnia 2017, średnia wartość zobowiązania z tytułu niezapłaconych alimentów przypadająca na jednego dłużnika alimentacyjnego wynosi obecnie 35 383 zł. Czy uregulowanie takiego długu jest zatem w ogóle możliwe?

Kredyt nie dla zadłużonych alimenciarzy

Czy pożyczki online pomogą spłacić alimenty - szukamy rozwiązańOsoba zadłużona z tytułu niespłacanych alimentów figuruje w biurach informacji kredytowej oraz gospodarczej, jak również w rejestrach dłużników. Oznacza to, że rodzic z długiem alimentacyjnym nie ma co liczyć na kredyt w banku, którym uregulowałby należności w ciągu przepisowych 30 dni.  Dłużnik alimentacyjny z negatywną historią kredytową zostanie także odrzucony w większości pozbankowych firm pożyczkowych.

Pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej dla dłużników alimentacyjnych

Są jednak pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek online nawet osobom zadłużonym, figurującym w rejestrach dłużników. Zazwyczaj firmy te wymagają jednak jakiegoś zabezpieczenia – np. żyranta poręczającego za daną osobę albo uznania pożyczkodawcy jako współwłaściciela samochodu. Przykładem mogą byc tutaj takie marki jak Rapida Money czy Fundusz Korona.

Weź pożyczkę w Rapida Money

Pożyczki online na alimenty – na co uważać?

Jeśli chcemy skorzystać z oferty pożyczek dla zadłużonych, należy uważnie przeczytać umowę, najlepiej skonsultować ją z prawnikiem bądź radcą prawnym i dobrze ten krok przemyśleć. Najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka ratalna udzielona przez sprawdzoną firmę online, gdzie raty spłaca się co miesiąc. Jej koszt będzie wysoki, ale za to zyska się pewność, że jest to pożyczkodawca rzetelny i uczciwy.

Przeczytaj więcej o pożyczkach dla zadłużonych

Czy pożyczki online pomogą spłacić alimenty? Tak, ale…

Odpowiadamy na pytanie, Czy pożyczki online pomogą spłacić alimenty…. trzeba być bardzo ostrożnym, żeby wychodząc z jednych długów, nie wpaść w kolejne. Pożyczki dla zadłużonych istnieją i pomogą spłacić alimenty, co z pewnością będzie korzyścią dla dziecka. Warto więc zawnioskować o taką pożyczkę, ale najwżniejsze to systematycznie ją spłacać – karne odsetki i dodatkowe opłaty za nieterminowość mogą zaboleć, a dług urosnąć do jeszcze większych rozmiarów. Tak więc odpowiadając na pytanie postawione w tytule: tak, pożyczki online pomogą uregulować zaległe alimenty, ale pamiętajmy, że na pewno nie wyręczą w ich dalszym płaceniu.

 

Ocena: 3.92 (25 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments