star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Czerwona Skarbonka. Opinie i dane firmy

Czerwona Skarbonka. Opinie i dane firmy

Łatwe porównanie wielu ofert pożyczek pozabankowych a także innych produktów finansowych w jednym miejscu – to główne zadanie dostępnych w internecie serwisów, rankingów i porównywarek. Czerwona Skarbonka to jedna z nich. Sprawdzamy jak działa.

Aktualnie w Rejestrze Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego jest wpisanych 527 instytucji pożyczkowych. Bardzo dużo. Samodzielne porównanie ofert nawet części z nich, wymaga zaangażowania i czasu. Rankingi chwilówek i pożyczek pozabankowych ułatwiają wybór pożyczki, ale tylko pod warunkiem, że prezentują rzetelne treści.  

Czym jest Czerwona Skarbonka?

Głównym powodem powstania portalu, według jego twórcy, były potrzeby internautów. Czerwona Skarbonka początkowo miała być serwisem wyspecjalizowanym w prezentowaniu rankingów ofert firm pożyczkowych. Jednak z uwagi na zainteresowanie ze strony użytkowników, aktualnie daje dużo więcej. Oprócz rankingów zaczęły pojawiać się artykuły poruszające tematy finansowe, recenzje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pożyczek czy produktów bankowych i pozabankowych, a także przydatne kalkulatory.  Dodatkowo Czerwona Skarbonka publikuje ostrzeżenia związane z funkcjonowaniem dostępnych w internecie firm, które pod przykrywką ofert pożyczkowych, wyłudzają dane osobowe, przedpłaty lub inne informacje.

Publikowane na portalu treści mają, według twórców, stanowić podstawę do podjęcia świadomej decyzji o wyborze oferty pożyczkowej. Rzetelne informacje i sprawdzone oferty ograniczają ryzyko związane z wyłudzeniem danych.

Jak działa Czerwona Skarbonka?

Podstawowym zadaniem serwisu jest prezentowanie ofert pożyczek sprawdzonych firm pożyczkowych, ale także banków. Dla sprawdzenia interesującej oferty wystarczy wybrać interesujący temat:

 • chwilówki
 • pożyczki ratalne
 • produkty finansowe dla firm
 • produkty bankowe.

Każda z wyżej wymienionych grup zawiera bardziej szczegółowe podgrupy. Wybór konkretnej kieruje do rankingu ofert, które można między sobą porównać.  Serwis umożliwia bezpośrednie przejście do oferty z rankingu na stronę pożyczkodawcy.

Oprócz rankingów ofert, na portalu można znaleźć artykuły na tematy związane z rynkiem finansowym, informacje na temat aktualnych ofert promocyjnych (zarówno bankowych, jak i pozabankowych) czy ostrzeżenia o nierzetelnych firmach.

Czerwona Skarbonka działa na rynku polskim, ale także poszerza swoją działalność na rynki zagraniczne. Aktualnie dostępna jest hiszpańska wersja serwisu.

Co sprawdzisz dzięki porównywarce?

Dzięki portalowi Czerwona Skarbonka można szybko sprawdzić m.in. takie parametry pożyczek jak:

 • okres spłaty,
 • czas wypłaty,
 • maksymalną wysokość pierwszej pożyczki,
 • informację czy firma oferuje darmową pożyczkę.

Dodatkowo dodanie kilku ofert do porównania, umożliwi sprawdzenie innych parametrów:

 • metodę wypłaty pożyczki,
 • wymóg posiadania konta bankowego,
 • wysokość oprocentowania pożyczki,
 • RRSO,
 • sposób weryfikacji danych,
 • maksymalną wysokość pierwszej i kolejnej pożyczki,
 • wymagany wiek pożyczkobiorcy. 

Przy każdej z ofert rankingu można również sprawdzić opinie innych użytkowników na temat wybranej firmy, a także ocenę eksperta Czerwonej Skarbonki (w tym wady i zalety danej oferty). Na portalu można też znaleźć pełne dane firm pożyczkowych, których oferty uwzględnione są w rankingach.

Czerwona Skarbonka – opinie o firmie

Dostępne na portalu Opineo opinie o Czerwonej Skarbonce są głównie pozytywne. Klienci, którzy korzystali z usług porównywarki chwalą m.in. rzetelność informacji i fachowe artykuły. Dodatkowo w 2018 r. firma została wyróżniona certyfikatem “Laur Zaufania”. Ten Ogólnopolski Program dla Firm ma na celu promowanie firm i instytucji wyróżniających się transparentnością, wiarygodnością i rzetelnością. Wysokie standardy działania potwierdza też przystąpienie w 2019 r. do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych  jako członek wspierający, co wiąże się z koniecznością przestrzegania kodeksu Zasad Dobrych Praktyk. W praktyce oznacza to poszanowanie zasad etycznych w relacjach z klientami, a także przekazywanie rzetelnej wiedzy związanej z rynkiem finansowym opartej m.in. o takie wartości jak staranność , kompetencje, uczciwość czy zaufanie.

Czerwona Skarbonka – dane firmy

Założyciel serwisu – Stanisław Duda
Marka należy do:
FINELF Sp. z o.o.
Siedziba:
ul. Armii Krajowej 116/3
81-824 Sopot
NIP 725-21-82-843
REGON: 366591842
KRS: 0000664384

Podstawowa działalność: działalność portali internetowych
Data rejestracji spółki: 17.02.2017 r.

Kontakt:
adres email: kontakt@czerwona-skarbonka.pl

Podsumowanie

Czerwona Skarbonka to portal dzięki któremu znalezienie atrakcyjnej pożyczki jest dużo łatwiejsze i szybsze niż samodzielnie sprawdzenie ofert pożyczkowych dostępnych w internecie. Dodatkową wartość portalu stanowią artykuły finansowe, informacje o promocyjnych ofertach a także kalkulatory pozwalające oszacować zdolność kredytową, sprawdzić terminy nadejścia przelewu bankowego, kalkulatory odsetek i wiele innych.

Warto wiedzieć

1.Czerwona Skarbonka to portal, który umożliwia szybkie porównanie ofert chwilówek i pożyczek ratalnych oferowanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe, ale także produktów finansowych oferowanych przez banki.

2.W serwisie można znaleźć zarówno oferty pożyczkowe kierowane do klientów indywidualnych, jak i firm.

3.Zamieszczone na stronie Czerwonej Skarbonki kalkulatory pomagają oszacować zdolność kredytową czy sprawdzić godziny księgowań sesji Elixir.

 1. 1.Czy Czerwona Skarbonka to firma pożyczkowa?

  Nie, to portal, który prezentuje rankingi pożyczek i kredytów, a także innych produktów finansowych. Osoba, która wybierze ofertę prezentowaną na stronie portalu, w celu zawarcia umowy zostanie przeniesiona na stronę partnera serwisu czyli firmy pożyczkowej lub banku.

 2. Czy korzystanie z Czerwonej Skarbonki jest bezpieczne?

  Na portalu prezentowane są oferty sprawdzonych i wiarygodnych firm pożyczkowych. Czerwona Skarbonka jest też członkiem wspierającym w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych w związku z czym zobowiązała się do przestrzegania kodeksu Zasad Dobrych Praktyk a tym samym stosowania zasad etycznych w relacjach z klientami, a także przekazywanie rzetelnej i sprawdzonej wiedzy na temat rynku finansowego.

 3. 3.Ile kosztuje korzystanie z serwisu Czerwona Skarbonka?

  Użytkownicy korzystają z treści i rankingów dostępnych na stronie bezpłatnie.

Ocena: 4.22 (18 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments