star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Bocian Pożyczki. Mamy podobne oferty!

spotkanie z doradcą pożyczkowym

W dobie Internetu większość firm zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych umożliwia swoim klientom złożenie wniosku online. Nie oznacza to wcale, że na popularności tracą tzw. pożyczki domowe, które pojawiły się na rynku o wiele wcześniej. Jednym z podmiotów, które ciągle z powodzeniem ich udzielają jest EVEREST FINANSE S.A. – właściciel firmy Bocian Pożyczki. Czy można gdzieś znaleźć podobną ofertę i  otrzymać pieniądze bez konieczności korzystania z sieci?

Siedziba Bocian Pożyczki mieści się w Poznaniu, a sama firma działa w wielu miejscach w Polsce za pośrednictwem rozwiniętej sieci agencyjnej, udzielając pożyczek zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Mimo trudnego dla rynku pożyczek roku 2020, Everest Finanse zatrudnia blisko 1800 osób i cieszy się dość duży zaufaniem klientów. Bazując na reputacji firma ma możliwość podniesienia prowizji, więc zawsze warto porównać jej ofertę z innymi, które mogą okazać się bardziej korzystne dla pożyczkobiorcy.

Jakie firmy oferują pożyczki podobne do Bociana?

Pożyczki podobne jak Bocian oferują firmy:
 • Gotówka nonstop
 • Mikrokasa
 • Kuki.pl
 • Net Credit
 • Finbo

Oferta firmy Bocian Pożyczki

Aby otrzymać z Bocian Pożyczki trzeba:

 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • posiadać ważny dowód osobisty,
 • być w wieku 18-74 lata,
 • posiadać zaświadczenie dokumentujące stałe źródło dochodu (wynagrodzenie, emerytura, renta)
 • pokazać doradcy klienta tytuł własności lokalu, umowę najmu lub rachunek wystawiony na swoje dane personalne i adresowe,
 • jeśli jesteś rolnikiem, musisz dodatkowo pokazać do wglądu akt własności ziemi i 3 ostatnie odcinki z KRUS-u,

Najniższa kwota finansowego wsparcia, o jakie można ubiegać się w Bocian Pożyczki, to 600 złotych. Nowi klienci muszą spłacić zadłużenie w ciągu 35 tygodni, z kolei Ci, którzy pożyczają od firmy po raz kolejny, mają do dyspozycji dwie dodatkowe opcje: 44 i 52 tygodnie. Dodatkowo stali klienci mogą liczyć na bardziej elastyczne warunki spłaty.

Pożyczka w domu klienta

Podstawowy produkt marki Bocian to pożyczka w domu klienta. Jest ona udzielana w gotówce, na podstawie rozmowy telefonicznej z pracownikiem infolinii. Po wstępnej, telefonicznej, weryfikacji klienta, Bocian bada możliwość udzielenia mu pożyczki. Potem agent oddzwania do klienta z decyzją i umawia się na termin spotkania. Przychodzi do domu klienta, sprawdza dokumenty, które pożyczkobiorca powinien przedstawić, daje czas na zapoznanie się z umową pożyczki i po jej podpisaniu – wypłaca umówioną kwotę w gotówce.

Rozwiązanie jest cenione zwłaszcza przez osoby starsze, niechętne bankowości internetowej i mające trudności w opuszczaniu domu. Pożyczka domowa jest dobrą alternatywą wobec pożyczki na poczcie.

Które firmy mają podobną ofertę do Bocian Pożyczki?

Na rynku istnieje kilka firm, których oferta jest zbliżona do tej proponowanej klientom przez Bocian Pożyczki. Łączy je przede wszystkim osoba doradcy, który odwiedza potencjalnych pożyczkobiorców w ich domach i wypełnia wniosek pożyczkowy, opierając się na otrzymanych informacjach.

Provident

Provident to  bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych na rynku. Oferuje klientom całą gamę pożyczek dostosowaną do ich potrzeb i możliwości, m.in. udostępnia im „wakacje od spłaty”, wariant otrzymania pożyczki w gotówce zamiast w formie tradycyjnego przelewu oraz „domową” obsługę zadłużenia polegającą na spłacaniu go bezpośrednio u doradcy klienta, który zapuka do drzwi  we wcześniej umówionym terminie.

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Profi Credit

Tutaj co prawda doradca nie odwiedzi Cię w domu, jednak cały proces odbywa się przez telefon. Po tym, jak skontaktujesz się z firmą i zostawisz swój numer, oddzwoni do Ciebie doradca, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces składania wniosku, a potem poinformuje o tym, czy pożyczka została przyznana. W Profi Credit możesz pożyczyć od 1000 do 25 000 złotych. Termin spłaty i wysokość rat są ustalane indywidualnie i w dużej mierze zależą od wysokości pożyczonej kwoty.

Wiele mniejszych firm

Pożyczki udzielane w domu klienta są produktem dostępnym także w firmach pożyczkowych, które nie specjalizują się w takim modelu działalności. Przykładami firm, które mogą udzielić podobnej pożyczki pozabankowej są np. Saverium, iCredit, Eden Finanse czy Feniko. Każda z nich ma w swojej ofercie opcję wypłacenia klientowi gotówki, po wcześniejszej rozmowie telefonicznej. Żadna z nich nie jest aktualnie tak popularna jak Bocian, ale warto porównać ich oferty, by wybrać pożyczkę, której spłata będzie najłatwiejsza.

Wbrew pozorom wielu klientów nadal chętnie korzysta z pożyczek domowych. Nie mają one wiele wspólnego z tradycyjnymi chwilówkami – dłuższy termin spłaty dodatkowo zwiększa ich koszty, ale jednocześnie umożliwia wnioskowanie o wyższe kwoty. Niektórzy cenią sobie również bezpośredni kontakt „twarzą w twarz” z doradcą i nie przekonuje ich łączenie finansów i nowych technologii.(ab)

FAQ

 1. W jakich pożyczkach specjalizuje się Bocian?

  Głównym produktem marki Bocian Pożyczki są pożyczki udzielane w gotówce, w domu klienta.

 2. Kto ma podobną ofertę do firmy Bocian?

  Pożyczek w domu klienta udzielają między innymi firmy: Feniko, Eden Finanse, iCredit, Saverium, Profi Credit. Podobne produkty ma też w swojej ofercie Provident.

 3. Czy pożyczki w domu klienta to bezpieczne rozwiązanie?

  Wpuszczenie do domu osoby obcej zawsze rodzi pewne ryzyko, dlatego w przypadku korzystania z domowych pożyczek, warto zachować środki ostrożności i wpuszczać tylko osoby, które mogą udowodnić, że pracują dla znanej firmy pożyczkowej.

Ocena: 3.90 (394 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments