star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Błędne dane w formularzu pożyczkowym. Co robić?

praca z laptopem

Choć firmy pozabankowe za każdym razem proszą, aby sprawdzić czy wniosek o pożyczkę został wypełniony poprawnie, błędy w formularzach zdarzają się nadal. Ich konsekwencją bywa najczęściej odrzucenie naszej prośby o pożyczkę. Co zatem zrobić, kiedy wysłaliśmy do pożyczkodawcy błędnie wypełniony formularz? Do wyboru mamy kilka rozwiązań.

Firmy pozabankowe pozwalają wnioskować o pożyczkę w dowolnym miejscu (oczywiście, wyłącznie na terytorium Polski), niezależnie od pory dnia czy nocy. Takie udogodnienia sprawiają natomiast, że formularze pożyczkowe często wypełniamy za pomocą telefonu. Przykładowo, jesteśmy na zakupach i trafiliśmy na ciekawą promocję. Nie mamy jednak wystarczających środków na koncie, więc szybko wypełniamy wniosek o pożyczkę, licząc że właśnie w ten sposób sfinansujemy niespodziewaną potrzebę konsumpcyjną.

Działając w pośpiechu nietrudno jednak o pomyłkę – literówkę czy błędnie wpisany Pesel. Takie błędy – choć z pozoru niewinne – mogą jednak zamknąć drogę do pożyczenia pieniędzy.

Podałem błędne dane. Jak naprawić swoją pomyłkę?

Pożyczkodawcy od razu wykryją błędnie podany pesel, numer dowodu czy inne dane osobowe. Regułą jest, że w takich przypadkach wnioski o pożyczkę zostają automatycznie odrzucone. Co zatem zrobić, jeśli po przesłaniu do firmy pozabankowej formularza pożyczkowego, zorientujemy się, że popełniliśmy błąd?

  • W pierwszej kolejności możemy zadzwonić na infolinię pożyczkodawcy i szczegółowo opisać w czym tkwi problem. Firmy pozabankowe rozpatrują jednak wnioski coraz szybciej, więc może okazać się, że zanim dodzwonimy się do pożyczkodawcy, otrzymamy smsa z negatywną decyzją pożyczkową.
  • Spróbujmy złożyć wniosek w innej firmie pozabankowej. Tym razem bądźmy jednak ostrożniejsi i kilka razy sprawdźmy, czy w naszym wniosku nie ma literówek, a wszystkie numery podaliśmy poprawnie.

Błędne dane celowym działaniem klienta

Pomyłki pokroju literówek mogą zdarzyć się każdemu. Czasami jednak klienci popełniają błędy celowo, licząc, że umknie to uwadze pożyczkodawcy. Pomyłki te zwykle dotyczą kwoty miesięcznych dochodów i wydatków, ilości osób na utrzymaniu czy posiadanych zaległości finansowych.

Przykładowo, wiele firm pożyczkowych akceptuje wnioski pożyczkowe bez konieczności dostarczenia dodatkowych zaświadczeń. Brak konieczności potwierdzenia kwoty otrzymywanego wynagrodzenia może rodzić pokusę “niewinnego” podkoloryzowania wysokości swoich dochodów – oczywiście po to, aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę.

Tymczasem, jeśli pożyczkodawca będzie miał wątpliwości co do naszej prawdomówności, może zażądać takich zaświadczeń lub poprosić nas o zgodę na kontakt z pracodawcą. Jeżeli w takich okolicznościach wyda się, że skłamaliśmy, droga do pożyczenie pieniędzy zostanie dla nas zamknięta.

Pożyczkodawcy mogą sprawdzić poprawność danych także w inny sposób. Jeśli pytają nas o aktualne zobowiązania finansowe i terminowość w ich regulowania, naszą prawdomówność są w stanie potwierdzić np. w bazach dłużników. Dane takie jak imię, nazwisko czy adres firm pożyczkowa sprawdzi  natomiast na podstawie wykonanego przelewu weryfikacyjnego, bądź danych pobranych z naszego rachunku, przez specjalną aplikację służącą do potwierdzenia tożsamości klienta.

Podając błędne dane we wniosku pożyczkowym praktycznie zawsze zostaniemy więc zdemaskowani. W takich przypadkach na niewiele zda się tłumaczenie, że nie mieliśmy złych intencji. Niezależnie od tego czy pomyłkę popełniliśmy świadomie czy nie, szansę na wzięcie pożyczki w takiej firmie spadną praktycznie do zera.

Pożyczki dla nieuważnych, czyli gdzie szybko zdobędziesz gotówkę?

Im dłuższy wniosek pożyczkowy, tym większe ryzyko popełnienia pomyłki. Aby zminimalizować ryzyko przypadkowego podania błędnych danych, przygotowaliśmy listę kilku firm, które posiadają bardzo krótkie formularze pożyczkowe. Zachęcamy do skorzystania z tych ofert, jeśli o dodatkową gotówkę planujecie wnioskować np. za pomocą urządzenia mobilnego. Krótkie formularze pożyczkowe znajdziecie w następujących firmach:

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,50
RRSO: 319,14%
Ocena: 3.99 (71 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments