star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Zamień skarbonkę na smartfona. 5 najlepszych aplikacji dla oszczędzających

aplikacje dla oszczędzających

Zdecydowana większość z nas nie ma nawyku regularnego odkładania pieniędzy. Na szczęście można to zmienić. W trudnej drodze do lepszej sytuacji finansowej warto szukać sprzymierzeńców. Takimi są aplikacje mobilne dla oszczędzających.

Telefon służy nam do planowania dnia, jest naszym mobilnym kalendarzem. Dlaczego więc nie możemy go wykorzystać jako skarbonki i notatnika do planowania wydatków? Poniżej krótko przedstawimy najpopularniejsze i najbardziej funkcjonalne aplikacje mobilne dla oszczędzających.

#1 Moje Finanse

To aplikacja, za pomocą której będziesz miał wszystkie swoje wydatki i dochody pod kontrolą. Wystarczy kilka kliknięć,  aby dodać dowolną operację finansową – zakupy, wyjście do restauracji czy kolejną transzę wynagrodzenia. Co więcej – każdą transakcję da się przypisać do konkretnej, stworzonej przez siebie kategorii. W Moich Finansach zdefiniujesz dowolną ilość kont – dzięki temu za pomocą jednej aplikacji można kontrolować w łatwy sposób wszystkie swoje rachunki. Aplikacja pozwala ustawić zlecenia stałe, sprawdzać i dowolnie filtrować historię operacji finansowych oraz swoje statystki, jak również tworzyć wykresy analizujące swój domowy budżet.

Dla kogo: Aplikację polecamy początkującym w tematyce zarządzania finansami. Moje Finanse pozwala stawiać pierwsze kroki w planowaniu budżetu, a wygodny w obsłudze interfejs to tylko to ułatwia.

Dostępna na Androidzie/Darmowa

#2 Szybki Budżet – Menadżer Wydatków

To kolejne narzędzie, dzięki któremu z łatwością zapanujesz nad swoimi finansami. W aplikacji możesz przeglądać wszystkie swoje przychody i wydatki oraz dowolnie je kategoryzować. W Szybkim Budżecie istnieje opcja tworzenia kont normalnych oraz specjalnych. Za pomocą konta specjalnego można śledzić małe biznesy oraz strony hobbystyczne. Aplikacja umożliwia również zarządzanie kontami w różnych walutach. Podobnie jak w Moich Finansach, taki i w Szybkim Budżecie będziemy mogli tworzyć analizy swoich finansów wraz z wykresami. Ciekawą opcją jest również planowanie budżetu na konkretne wydatki. Aplikacja tworzy kopię danych, chroni wrażliwe informacje oraz przypomina o codziennych transakcjach.

Dla kogo: To narzędzie idealne dla początkujących przedsiębiorców. Świetnie sprawdzi się przy planowaniu projektów i zarządzaniu budżetem małego biznesu.

Dostępna na Androidzie/Darmowa

Jak wybrać aplikacje dla oszczędzających?

#3 Money Zoom

Ta aplikacja umożliwia zestawianie wszystkich swoich wydatków i przychodów w czytelnych i wygodnych tabelach oraz wykresach. Wystarczy podać miesięczny limit wydatków, którego nie chcemy przekroczyć, a Money Zoom automatycznie wykona przeliczenia finansów dostępnych na ilość dni pozostałych do końca miesiąca. Wpisywane wydatki zostają przydzielane do jednej z kategorii, takich jak: „auto”, „dom”, „rachunki”, „zdrowie”, „rozrywka” czy „zakupy”. Money Zoom będzie informował o zbliżaniu się do limitu wydatków określonych na dany miesiąc. Dostęp do aplikacji można zablokować nadanym wcześniej PIN-em.

Dla kogo: Money Zoom to aplikacja dla osób, które w oszczędzaniu potrzebują nad sobą “bata”. Limit budżetowy pozwala na ścisłą kontrolę wydatków.

Dostępna na IOS i Windows Phone/Darmowa

#4 Listonic – wygodna lista zakupów

To aplikacja, dzięki której można zaoszczędzić podczas robienia zakupów. Listonic to najprościej mówiąc narzędzie do tworzenia list produktów, które chce się zakupić. Listy można udostępniać znajomym (przydatne w codziennym, rodzinnym życiu), zarządzać nimi w dowolny sposób, dodawać ceny oraz ilości zapisanych artykułów. Listy zakupów można tworzyć też głosowo. W aplikacji znajdują się również porady kulinarne oraz informacje o promocjach polskich hipermarketów. Listonic segreguje produkty po kategoriach znanych ze sklepowych alejek, a także synchronizuje wszystkie listy i pozwala na ich udostępniania.

Dla kogo: Listonic to narzędzie idealne dla osób odpowiedzialnych za codzienne zakupy. Pomoże także tym, którzy walczą z kupowaniem nadprogramowych artykułów.

Dostępna na Androidzie, IOS i Windows Phone/Darmowa

#5 Aplikacje mobilne banków

Każdy bank posiada swoją aplikację mobilną. Warto z tych narzędzi korzystać. Z ich pomocą w wygodny i szybki sposób wykonamy przelewy, zapłacimy za zakupy BLIK-iem, sprawdzimy swój stan konta i przeanalizujemy wydatki. Niektóre aplikacje mają opcję powiadomień o przychodzących przelewach oraz wykonywanych transakcjach. Dzięki temu również mamy więc swoje finanse pod kontrolą. Najlepiej o aplikację mobilną i jej funkcje zapytać w swoim banku.

Dla kogo: To rozwiązanie dla każdego, kto posiada własne konto osobiste i chce mieć swoje finanse pod kontrolą.

Dostępna na Androidzie, IOS i Windows Phone/Darmowa

najlepsze aplikacje dla oszczędzających - gdzie ich szukać?

Więcej o planowaniu budżetu domowego            

Oszczędzaj mobilnie

Oszczędzanie ze smartfonem sprawia, że i tę czynność można dostosować do tempa współczesnego życia. Nie potrzebujemy notesów, kalendarzy i skarbonek, by skutecznie i wygodnie zarządzać swoim finansami i uczyć się oszczędzania. Dzięki aplikacjom do oszczędzania łatwiej będzie nam panować nad naszym budżetem i odkładać pieniądze. Skończmy wreszcie z wymówkami, że nie mamy czasu ani możliwości do planowania swoich wydatków i regularnego oszczędzania. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu i jedna z aplikacji dla odkładających pieniądze.

Ocena: 4.23 (60 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments