star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Zanim pożyczysz czyli 5 sposobów na zaoszczędzenie na koncie bankowym

Zanim pożyczysz czyli 5 sposobów na zaoszczędzenie na koncie bankowym

Pieniędzy w portfelu brak a ty ratujesz się kolejną pożyczką? Znajdź gratisową gotówkę w miejscu, o którym dotąd nie pomyślałeś czyli na swoim koncie bankowym! Oto pięć skutecznych sposobów, które pomogą ci to zrobić!

Pewnie teraz zastanawiasz się skąd niby na twoim koncie bankowym miałyby się wziąć jakieś fundusze, skoro zwykle brakuje ci środków finansowych na bieżące potrzeby. Otóż nie chodzi o to ile masz na rachunku, ale to co bank daje tobie – a może dać ci sporo gotówki zupełnie za darmo i co lepsze – bez konieczności jej oddawania. Trzeba tylko wiedzieć jak taką gotówkę zdobyć. W polowaniu na gratisowe pieniądze pomogą ci poniższe wskazówki:

1. Zlikwiduj niepotrzebne opłaty czyli zamień konto na inne

Banki często kuszą reklamami kont osobistych bez opłat. To prosty zabieg aby przyciągnąć sobie nowych klientów. Wykorzystaj tę okazję i zamień bank na inny. Po co masz płacić za coś, co możesz mieć gdzie indziej zupełnie za darmo. Jeśli zatem twój obecny bank nalicza ci opłaty za prowadzenie konta lub wymaga dużych transakcji kartą w zamian za brak kosztów jej używania, poszukaj atrakcyjniejszej oferty. Możesz np. skorzystać z naszych propozycji kont bankowych.

Przejdź do rankingu kont bankowych

Pamiętaj, że jedna zmiana konta bankowego nie wystarczy. Żeby zaoszczędzić musisz śledzić regularnie oferty instytucji bankowych i kiedy tylko znajdziesz coś lepszego, przenieś swoje finanse właśnie w to miejsce. Choć początkowo może wydawać ci się, że zlikwidowanie opłaty za konto w wysokości 5 zł niewiele pomoże twojemu budżetowi, pamiętaj że w skali roku da ci to oszczędności już na poziomie kilkudziesięciu złotych!

2. Zarabiaj na promocjach organizowanych przez bank

Szukając oferty tańszego konta bankowego bądź wyczulony na wszelkiego rodzaju promocje. Ich głównym źródłem jest internet. Otóż banki bardzo często (przy współpracy z innymi instytucjami) oferują premię za otworzenie konta przy pomocy specjalnej strony promocyjnej. Zwykle wymaga to rejestracji i spełnienia określonych warunków prowadzenia rachunku bankowego.

Jeśli jesteś w stanie je spełnić, nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć konto właśnie w taki sposób i zgarnąć gratisowe pieniądze. A banki potrafią być naprawdę hojne i nagrodzić klientów premią nawet w kwocie kilkuset złotych. Zamiast pożyczać takie kwoty dostajesz je od banku zupełnie za darmo i co więcej – bez konieczności oddawania.

Sprawdź aktualne promocje bankowe

3. Wypróbuj system automatycznego oszczędzania

Jeśli masz trudności finansowe zapewne daleko ci do myśli o oszczędzaniu. Ale jak dobrze wybierzesz konto bankowe, oszczędności będą się odkładać bez twojej wiedzy. Jak to działa? Przy każdej płatności kartą bank pobierze z twojego konta określony procent transakcji lub jej zaokrąglenie i przeleje na konto oszczędnościowe. W ten sposób oszczędzasz realizując codzienne wydatki i nawet tego nie odczuwasz. A po paru miesiącach na twoim rachunku oszczędnościowym zgromadzi się całkiem niezła suma, która z pewnością przyda się na tzw. “czarną godzinę”.

4. Odbieraj premie za zakupy i tankowanie

Część kont bankowych posiada także usługę money back. Polega ona na tym, że bank zwraca nam określony procent transakcji kartą. W miesiącu możemy na tym zarobić nawet 50 zł. Każdy bank oczywiście narzuca limit takiego zwrotu, niemniej jednak zawsze jest to jakiś gratisowy zastrzyk gotówki dla naszego portfela – w skali roku może to być nawet kilkaset złotych. Zwrot części naszych wydatków możemy także otrzymać np. tankując paliwo.

5. Polecaj bank swoim znajomym

Tak jak u części pożyczkodawców możemy zgarnąć premię za polecenie chwilówki znajomemu, tak samo możemy zarobić polecając konto bankowe. Trzeba tylko sprawdzić czy bank nagradza swoich klientów za takie działanie. Zaproponowanie konta znajomym nic nie kosztuje, a zgarnąć za to można całkiem niezłą gotówkę.

Jak widzisz, zakładając konto bankowe nie tylko wybierasz miejsce do przechowywania swoich pieniędzy, ale otwierasz sobie także drogę do całkiem niezłego zarobku. Z twojej strony nie potrzeba praktycznie żadnego wysiłku (wystarczy tylko dobry wybór oferty banku), a dodatkowe pieniądze wpadną do twojej kieszeni. Z pewnością podreperuje to domowy budżet i jeśli nawet będziesz musiał ratować się pożyczką, będzie to zdecydowanie mniejsza kwota. A mniejsze kwoty pożycza i oddaje się o wiele łatwiej.

Ocena: 5.00 (51 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
4 lat temu

Na rynku jest tyle banków i tyle różnych kont, że jest w czym wybierać. Nie ma potrzeby na siłę trzymania pieniędzy w banku, gdzie za konto lub obsługę karty pobierane są opłaty. Oczywiście te opłaty są niewielkie, bo za przelew pobiorą nam 50 gr, za konto 3 zł, ale po zliczeniu wszytskiego okazuje się, że z naszego konta rocznie znika 100 zł.