star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka przez Internet bez konta bankowego – czy to możliwe?

pieniądze wypłacane do ręki

Pożyczki pozabankowe kojarzą nam się najczęściej z szybkim wnioskiem przez internet i wpłatą środków na nasz rachunek bankowy. Jednak nie każdy z nas posiada konto w banku. Czy w tej sytuacji nie możemy skorzystać z pożyczki? Nic bardziej mylnego! Poniżej przedstawiamy 3 sposoby na pożyczkę bez konta bankowego.

Co dziesiąty dorosły Polak nie ma konta w banku – tak mówią raporty Narodowego Banku Polskiego. Oznacza to, że ponad 3 miliony osób posługuje się w codziennym życiu wyłącznie gotówką. Do tego grona należy doliczyć także osoby, które nie chcą korzystać ze swojego konta bankowego w czasie wnioskowania o pożyczkę. Powodów takiej decyzji może być wiele. Wspólne konto z żoną lub mężem, zajęcie rachunku lub posiadanie na nim ujemnego salda, to tylko kilka przykładów.

Niezależnie od przyczyn ta grupa również chętnie skorzysta z oferty pożyczek bez konieczności posiadania konta bankowego. Sektor pożyczek pozabankowych nie mógł zignorować tak dużej grupy klientów, sprawdźmy co ma im do zaoferowania.

Po co pożyczkodawcom Twój numer konta?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, ale tak naprawdę powodów jest kilka i są dość zróżnicowane. Pożyczkodawca potrzebuje naszego numeru konta, żeby:

 • zweryfikować naszą tożsamość,
 • sprawdzić naszą zdolność kredytową,
 • móc szybko i łatwo przekazać nam pożyczone pieniądze.

Pożyczka bez konta bankowego – trzy sposoby na wypłatę pieniędzy

Mając na uwadze powyższe powody, wydawałoby się, że pożyczka bez konta bankowego nie jest możliwa do uzyskania. Tymczasem firmy pożyczkowe opracowały kilka sposobów na zaoferowanie swoich usług także osobom, które nie posiadają rachunku w banku. Najpopularniejsze z nich to:

 1. pożyczka z dostawą do domu,
 2. czek GIRO,
 3. odbiór pożyczki w siedzibie firmy pożyczkowej.

Pożyczka z dostawą do domu – jak działa?

Pożyczka z dostawą do domu jest oferowana przez firmę Provident. Firma ta wyróżnia się na rynku pożyczkowym właśnie bezpośrednim i indywidualnym podejściem do klienta. Efekt ten udaje się osiągnąć m.in. przez wizyty doradców firmy w domach. Ta opcja jest niestety bardziej kosztowna, niż pozostałe. Jednak nie wymaga od nas odwiedzania siedziby firmy czy poczty, gdyż zarówno dokumenty, jak i gotówka zostaną nam dostarczone do domu.

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Jak wypłacić pieniądze za pomocą czeku GIRO?

Czek GIRO (z wł. obrót, podróż) to dokument, obecnie najczęściej w formie elektronicznej, z unikalnym kodem, który pozwala wypłacić określoną kwotę gotówki.

 • Jeśli chcemy skorzystać z czeku GIRO, wniosek o pożyczkę powinniśmy złożyć przez internet lub telefonicznie. W momencie pozytywnej decyzji otrzymamy SMS lub e-mail z kodem, który jest ważny przez 7 dni.
 • W tym czasie należy odwiedzić dowolną placówkę pocztową lub siedzibę Banku Pocztowego i zweryfikować swoją tożsamość poprzez okazanie dokumentu.
 • Po prawidłowej weryfikacji gotówka zostanie wypłacona bezpośrednio do naszych rąk.
 • Weryfikacja za pomocą czeku GIRO jest prosta, wygodna i dość szybka. Pieniądze możemy otrzymać już po 30 minutach od otrzymania SMSa lub e-maila z kodem. Tak zaciągniętą pożyczkę spłacimy poprzez dokonywanie wpłat pocztowych.

Odbiór pożyczki w siedzibie firmy

Ostatnim sposobem na pożyczkę bez konta bankowego jest odbiór gotówki w siedzibie firmy pożyczkowej. W czasach ograniczeń związanych z pandemią może to być nieco utrudnione, jednak obecnie większość firm wróciła już do, chociażby częściowej, obsługi stacjonarnej.

Decydując się na odbiór pożyczki w siedzibie firmy możemy to poprzedzić wnioskiem złożonym online lub telefonicznie, lub poczekać ze złożeniem wniosku na wizytę w siedzibie.  Tam dokonamy wszelkich formalności: od złożenia wniosku i weryfikację tożsamości, aż po wypłatę gotówki. Tak zaciągniętą pożyczkę będziemy mogli spłacać przelewem, za pomocą wpłat pocztowych lub gotówką w siedzibie firmy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wziąć pożyczkę bez konta bankowego?

Wymaganie wobec klientów, którzy chcą wziąć pożyczkę bez konta bankowego, nie różni się od pozostałych grup klientów. Te zaś są różne w zależności od firmy pożyczkowej, jednak te, które pojawiają się najczęściej to:

 • ukończenie 18 roku życia – to dolna granica dla wszystkich pożyczkodawców. Niektórzy dodatkowo zwiększają ten wiek do np. ukończonych 19 lub 21 lat,
 • posiadanie dowodu osobistego i numeru PESEL – to pozwoli na weryfikację naszej tożsamości i obywatelstwa,
 • posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Polski,
 • wykazywanie pozytywnej zdolności kredytowej. Jej ocena zależy od konkretnego pożyczkodawcy. Każda firma inaczej ustala czynniki i sposoby działania algorytmów, które obliczają zdolność kredytową,
 • posiadanie numeru telefonu komórkowego zarejestrowanego w Polsce – może to służyć zarówno weryfikacji, jak i celom kontaktowym.

Numer konta a weryfikacja tożsamości klienta

Weryfikacja tożsamości klienta to jeden z ważnych aspektów procesu wnioskowania o pożyczkę. Podanie numeru konta znacznie to ułatwia, dlatego większość firm pożyczkowych wymaga od swoich klientów podania numeru osobistego rachunku bankowego.

Proces założenia konta w banku wymaga weryfikacji tożsamości, m.in. podania numer PESEL, okazania dowodu osobistego oraz podania wielu wrażliwych danych osobowych. Dlatego sam fakt posiadania numeru konta sprawia, że nasze dane są do niego przypisane, nie jesteśmy anonimową osobą.

Weryfikacja tożsamości klienta za pomocą rachunku bankowego polega na zleceniu przelewu na drobną kwotę (najczęściej 1 grosz lub 1 zł. Przelew powinien być dokonany z indywidualnego konta bankowego, które nie jest dzielone ze współmałżonkiem ani nie jest kontem firmowym.

Numer konta a potwierdzenie dochodów pożyczkobiorcy

Oprócz weryfikacji tożsamości, podanie numeru konta służy także potwierdzeniu dochodów pożyczkobiorcy. Może się to odbyć na dwa sposoby:

 • wyciąg z konta – samodzielnie pobieramy historię przelewów za ostatnie 3-6 miesięcy i przesyłamy jako załącznik do wniosku pożyczkowego. Ta sytuacja nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem. Często ocena zdolności kredytowej pożyczkobiorcy opiera się wyłącznie na kwotach zadeklarowanych we wniosku pożyczkowym,

skorzystanie z aplikacji (np. Instantor, Kontomatik) – po zalogowaniu aplikacja pobiera z konta nasze dane osobowe i podstawową historię przelewów, po czym automatycznie się wylogowuje. Z aplikacji korzysta wiele firm pożyczkowych

Pożyczka przez Internet bez konta bankowego. Przegląd ofert

Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
KARTA PŁATNICZA
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%
Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 343,54 zł/mies.
Koszt 1 751,27
RRSO: 35,38%

Źródła:

https://www.nbp.pl/systemplatniczy/obrot_bezgotowkowy/porownanie_UE_2019.pdf

Polacy kontra rachunek bankowy – 17 proc. nie ma wcale, 18 proc. nie wie ile płaci

Warto wiedzieć:

 1. Firmy pożyczkowe korzystają z numeru naszego konta bankowego nie tylko po to, by przelać na nie środki, ale także żeby zweryfikować naszą tożsamość i sprawdzić zdolność kredytową.
 2. Brak konta bankowego wprawdzie ogranicza liczbę ofert pożyczkowych, z których możemy skorzystać, ale nie uniemożliwia nam wzięcia pożyczki.
 3. Z pożyczek bez weryfikacji konta bankowego mogą korzystać nie tylko osoby, które nie posiadają konta w banku. Jest ona kierowana również do tych, którzy nie chcą podawać numeru rachunku w czasie wnioskowania o pożyczkę.
 4. Firmy pożyczkowe oferują klientom bez konta bankowego kilka opcji na podjęcie pożyczki. Najpopularniejsze z nich to: czek GIRO, pożyczka z dostawą do domu i odbiór gotówki w siedzibie firmy pożyczkowej.
 5. Decydując się na pożyczkę bez konta bankowego, musimy być szczególnie ostrożni wobec nieuczciwych reklam pożyczek prywatnych, które nie są objęte regulacjami prawnymi i mogą być próbą oszustwa.

 1. Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę pożyczki bez konta bankowego?

  Czas oczekiwania zależy od wybranego sposobu odbioru gotówki. W przypadku wizyty w siedzibie firmy formalności zajmują kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. W przypadku czeku GIRO o pożyczkę wnioskujemy online, a firmy pożyczkowe chwalą się wysyłką kodu nawet po 5 minutach od pozytywnej decyzji pożyczkowej. Jeśli wybierzemy pożyczkę z dostawą do domu będziemy czekać na gotówkę najdłużej - od 24 do 48 godzin.

 2. Jakie są zalety pożyczki bez weryfikacji konta bankowego?

  Jeśli nie mamy konta bankowego, nie musimy go zakładać tylko po to, by skorzystać z pożyczki. Z tej formy pożyczania jest dogodny również dla osób, które posiadają konto bankowe, ale z różnych powodów nie chcą go podawać w procesie wnioskowania o pożyczkę.

 3. Jakie są wady pożyczki bez weryfikacji konta bankowego?

  Największe wady tego rodzaju pożyczek jest konieczność wyjścia z domu i załatwienia formalności związanych z pożyczką w siedzibie firmy lub na Poczcie. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę z dostawą do domu, powinniśmy liczyć się z wyższymi kosztami, które pokryją wynagrodzenie dla doradcy pożyczkowego.

Ocena: 4.27 (2806 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mat
Mat
5 lat temu

A czy można wziąć chwilówki na swoje dane ale na konto innej osoby ?