star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ustawa antylichwiarska zawieszona. Odrzucono wniosek o pilną notyfikację

czytanie ustawy antylichiwarskiej

Komisja Europejska odrzuciła wniosek o pilną notyfikację tzw. ustawy antylichwiarskiej. Na przyjęcie nowych przepisów trzeba będzie poczekać co najmniej do 28 września.

Rząd polski notyfikował Komisji Europejskiej projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej. Zgodnie z unijnymi regulacjami, w takim przypadku państwo zgłaszające nie może wprowadzić planowanych regulacji przez okres trzech miesięcy. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy KE zgodzi się na notyfikację w trybie pilnym, umożliwiającą natychmiastowe przyjęcie proponowanych przepisów. W przypadku projektu tzw. ustawy antylichwiarskiej wniosek o tryb pilny został jednak odrzucony. Oznacza to, że wprowadzenie zmian do aktualnie obowiązujących przepisów musi poczekać co najmniej do 28 września.

Notyfikacja projektu tzw. ustawy antylichwiarskiej została zgłoszona w ramach dyrektywy ws. przejrzystości jednolitego rynku. Oznacza to, że zawarte w tym dokumencie wytyczne będą oceniane pod kątem zgodności krajowych przepisów dotyczących dóbr i usług społeczeństwa informacyjnego z prawem Unii Europejskiej.

Ocena: 4.33 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments