star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

UOKiK ostrzega przed Ferratum Finanse

pieniądze pod lupą

UOKiK ukarał spółkę Ferratum Finanse za nieuczciwe praktyki pożyczkowe. Pożyczkodawcy grozi wysoka kara finansowa.

Wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wzbudziły m.in warunki otrzymania pożyczki narzucane przez Ferratum Finanse. Firma domagała się np. potwierdzenia zabezpieczenia pożyczki do trzech dni od zawarcia umowy. Zabezpieczeniem mogła być hipoteka lub poręczenie przez osobę trzecią.

Jeśli klient nie był w stanie spełnić tego warunku, dochodziło do rozwiązania umowy, a firma nakładała na klienta karę finansową sięgająca nawet 2 tys. zł. Dodatkowo, pożyczkodawca zastrzegał sobie także możliwość uzyskania odsetek za całość zobowiązania.

W sposobie działalności Ferratum Finanse UOKiK dopatrzył się także innych uchybień. Przykładowo, w umowie pożyczki firma komunikowała, że nie podlega przepisom ustawy o kredycie konsumenckim oraz zaniżała koszty zobowiązania przez nieprawidłowe przedstawienie wartości RRSO.

UOKiK uznał powyższe praktyki za nieetyczne i godzące w interesy klientów, czego efektem jest kara finansowa sięgająca przeszło 81 000 zł.

Ferratum Finance łudząco przypomina nazwę innej firmy pozabankowej – Ferratum Finance. Instytucje te nie są jednak w żaden sposób ze sobą związane. Klienci marki Ferratum Finance nie mają zatem powodów do obaw.

Ocena: 4.00 (14 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments