star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

PZIP przypomina jak za darmo zabezpieczyć dane osobowe

pieniądze i długopisy na biurku

Bezpłatny system zabezpieczenia danych osobowych w systemie Bezpieczny PESEL od momentu uruchomienia zapobiegł wyłudzeniom na łączną sumę ponad 40 mln zł. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą paść ofiarą kradzieży tożsamości.

Numer PESEL możesz zastrzec w dwóch konkretnych sytuacjach. Pierwsza to działanie prewencyjne, gdy po prostu chcesz chronić numer PESEL przed kradzieżą tożsamości. Druga to sytuacja, gdy tracisz dokumenty, powiadamiasz policję i zgłaszasz informację o utracie dokumentów.

Po zastrzeżeniu danych, trafiają one do Systemu CRIF (baza danych) i stamtąd są przekazywane instytucjom pożyczkowym, weryfikującym konsumentów zaciągających pożyczki. Raz zastrzeżony numer PESEL jest chroniony w bazie do czasu, albo samodzielnego cofnięcia zastrzeżenia numeru PESEL bądź zgłoszenia utraty dokumentów. PZIP przypomina, że „świadome korzystanie z własnych danych osobowych nie jest dziś nadmierną ostrożnością, ale nieodzownym elementem naszego życia codziennego”.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.bezpiecznypesel.pl

Ocena: 4.00 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments