star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Atrakcyjna i wygodna lokata na Nowe Środki w Santander Consumer Banku

Atrakcyjna i wygodna lokata na Nowe Środki w Santander Consumer Banku

Skoro już udało nam się zaoszczędzić pewną kwotę, to dążymy, by ją pomnażać. Najlepiej, by robić to w prosty i bezpieczny sposób. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z atrakcyjnie oprocentowanych lokat online na Nowe Środki w Santander Consumer Banku.

Korzyści z bankowości elektronicznej

W dobie Internetu szkoda tracić czas na odwiedzanie placówek bankowych, by tam załatwić sprawy związane z finansami. Najlepiej jak najwięcej rzeczy robić online, korzystając z możliwości jakie daje bankowość elektroniczna. Tym bardziej, że często oznacza to dostęp do korzystniejszych ofert, niż te oferowane w placówkach bankowych.

Oszczędzamy czas, odpadają koszty dotarcia do banku, a na dodatek zyskujemy lepsze warunki. Czegóż, chcieć więcej.

Warunki lokaty online Nowe Środki

Przykładem na prawdziwość powyższych słów są lokaty online na Nowe Środki dostępne w Santander Consumer Banku, które zwracają na siebie uwagę przede wszystkim atrakcyjnym oprocentowaniem. Zawarta zdalnie lokata na 6 miesięcy oprocentowana jest na 3,10% w skali roku, a depozyt na 12 miesięcy – 3,40%. Tak wysokie oprocentowanie można zyskać dla nowych środków rozumianych jako nadwyżka nad stanem rachunków lokat terminowych w Santander Consumer Banku w dniu 1 kwietnia 2022 r.

Wspomniane lokaty mają też i inne pozytywne cechy. Można je założyć z dowolnego miejsca i o wybranej przez siebie porze, dostępne są dla różnych okresów lokacyjnych (od 1 do 36 miesięcy) i dla bardzo szerokiego zakresu kwot (od 1 do 400 tys. zł).

Odsetki naliczane są na koniec okresu umownego i wypłacane wraz z kwotą kapitału.

Jak założyć lokatę w Santander Consumer Banku?

Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy ani zainstalowania na komputerze dodatkowego oprogramowania. W najlepszej sytuacji są obecni klienci tego banku. Oni muszą się tylko zalogować do bankowości internetowej i we wniosku o lokatę podać kwotę jaką chcą ulokować oraz określić czas trwania depozytu.

Nieco więcej czasu założenie lokaty online Nowe Środki zajmie nowym klientom Santander Consumer Banku. We wniosku trzeba bowiem podać swoje personalia, numer rachunku, z którego zostaną przesłane pieniądze (musi on należeć do osoby, która składa wniosek o lokatę) oraz zapoznać się z dokumentami przedstawionymi przez bank do akceptacji (najważniejsze z nich to umowa lokaty oraz oświadczenie o rezydencji podatkowej). Proces wnioskowania kończy dołączenie skanów/zdjęć obu stron dowodu osobistego oraz sprawdzenie poprawności wpisanych danych.

Wykonując przelew pieniędzy na lokatę, należy zadbać o wpisanie prawidłowo kwoty i tytułu tej operacji (niezbędne informacje dostaniemy po wysłaniu wniosku). Potwierdzeniem, że lokata została założona jest sms z informacją na ten temat oraz e-mail zawierający także wskazówki dotyczące logowania do bankowości internetowej, co pozwala na zdalną obsługę lokaty.

Proces jest naprawdę intuicyjny, ale na wypadek, gdyby ktoś jednak miał kłopoty, to bank przygotował opis działania pokazujący każdy krok, który trzeba wykonać. Jest nawet osobna instrukcja dotycząca dodania scanów/zdjęć dokumentu tożsamości, co może się wydawać najbardziej problematyczne.

Złóż wniosek o atrakcyjną lokatę online Nowe Środki w Santander Consumer Banku

Czy pieniądze w banku są bezpieczne?

Tak, depozyty w bankach działających w Polsce są bezpieczne. Kwoty do równowartości 100 tys. euro (obecnie ok. 450 tys. zł) są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że nawet gdyby doszło do niewypłacalności danej instytucji finansowej, to jej klienci otrzymają pieniądze z BFG w krótkim czasie.

Jakie koszty wiążą się z założeniem lokaty internetowej?

Za założenie depozytu bank nie pobiera opłaty. Jedyny koszt jaki może się pojawić, to prowizja za wysłanie przelewu z konta, na którym trzymamy dotąd pieniądze. Może to być opłata za sam przelew lub za sms z kodem do autoryzacji transakcji.

Po zakończeniu każdej lokaty bank musi odprowadzić od wypracowanego dochodu podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki, w wysokosci 19% naliczonych odsetek.

Czy można wypłacić pieniądze z lokaty wcześniej?

Tak, jest to możliwe. Zerwanie lokaty oznacza utratę wszystkich odsetek.

Złóż wniosek o atrakcyjną lokatę online Nowe Środki w Santander Consumer Banku

Advertisement

Ocena: 4.22 (23 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments