star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Blue Media: Na święta zapożycza się co dziesiąty polski internauta

rodzina przy choince

Raport “Jak pożyczamy pieniądze 2018” stworzony przez Blue Media podaje, że z okazji świąt zapożycza się co dziesiąty użytkownik internetu. Jedynie 3% to klienci firm pożyczkowych.

Internauci najchętniej pożyczają pieniądze od rodziny lub przyjaciół – taką deklarację złożyło niemal 50% ankietowanych. W przypadku problemów finansowych 14% użytkowników sieci zdecydowałoby się na zaciągnięcie kredytu w banku. Na firmy pożyczkowe takie jak Wonga czy Vivus wskazało jedynie 3% badanych. W badaniu można było zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.

W stosunku do badań przeprowadzonych w roku 2017 można zauważyć spadek zainteresowania pożyczkami okołoświątecznymi w każdym z badanych obszarów. W ubiegłym roku pieniądze na święta było skłonnych pożyczyć ponad 60% internautów. Chęć sięgnięcia po produkty pozabankowe deklarowało aż 9% internautów, a o kredycie w banku myślała niespełna jedna trzecia ankietowanych.

Badanie przeprowadzono z wykorzystaniem internetowego panelu badawczego. Zrealizowano łącznie 1057 wywiady na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Weź chwilówkę w ViaSMS

Nie ma jeszcze głosów
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damianoo
Damianoo
4 lat temu

proces przyznawania pożyczek przez internet nie jest skomplikowany oraz nie zajmuje dużo czasu. Co więcej, pożyczki te wyróżnia wysoka przyznawalność – często otrzymują je również osoby, które spotkały się z odmowną decyzją w banku. Nic więc dziwnego, że opinie o wonga – jednej z firm, która przyznaje tego typu pożyczki są bardzo pochlebne.