star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Warto sfinansować mieszkanie razem z liderem

apartament z dużym oknem

W kwietniu 2021 r. popyt na kredyty mieszkaniowe bił rekordy. Sprawdzamy, czy mieszkanie lub dom warto sfinansować z pomocą rynkowego lidera.

Dane z pierwszego kwartału 2021 r. wskazują, że pomimo pandemii krajowe banki nie mogły narzekać na zainteresowanie ze strony kredytobiorców mieszkaniowych. Ostatnie dane BIK sugerują, że w kwietniu bieżącego roku popyt na kredyty mieszkaniowe dodatkowo wzrósł. Biciu rekordów sprzedaży przez banki sprzyja bardzo niskie oprocentowanie „hipotek”. Wiele osób obawia się też, że po wprowadzeniu wsparcia mieszkaniowego w ramach Nowego Polskiego Ładu lokale i domy będą szybciej drożały. Nie znamy statystyk sprzedaży kredytów mieszkaniowych z poszczególnych banków. Można jednak przypuszczać, że Pekao podobnie jak zawsze znajduje się w ścisłej czołówce. Warto zatem sprawdzić, co bank spod znaku żubra oferuje osobom zamierzającym zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe.

Mimo boomu hipotecznego marże w Pekao nie są wysokie…

Warto zwrócić uwagę, że pomimo dużego popytu na kredyty mieszkaniowe z marca i kwietnia 2021 roku oraz niskich notowań WIBOR-u, marże nowych „hipotek” wcale nie kształtują się na wysokim poziomie. Najlepszy przykład stanowi hipoteczna oferta Pekao.

Wspomniany bank oferuje kredyty mieszkaniowe z marżą wynoszącą od 1,95%. W przypadku przykładu reprezentatywnego (kwota kredytu 274 814 zł, spłata: 24 lata, wkład własny: 27%), zmienne oprocentowanie wynosi tylko 2,90%. Po wpisaniu hipoteki do księgi wieczystej zostanie ono obniżone o 0,60 punktu procentowego (do 2,30%). Nigdy w historii polskiego rynku mieszkaniowego bezpieczne kredyty „złotówkowe” nie były aż tak tanie.

W kontekście kosztów kredytowych, warto dodać, że Pekao przewiduje opcję zastosowania prowizji przygotowawczej na poziomie 0,00%. Jest to możliwe przy wyborze ubezpieczenia spłaty kredytu (CPI). Klient opłacający taką polisę, będzie miał również możliwość skorzystania z bazowej stawki marży (1,95%).

Poznaj szczegóły tej oferty tutaj

Do zakupu przeciętnego „M” wystarczy ok. 25 000 zł wkładu

Sporym atutem oferty Pekao jest również fakt, że wspomniany bank w przeciwieństwie do części konkurentów nadal oferuje możliwość kredytowania do 90% wartości lokum. To bardzo ważna kwestia, ponieważ rosnące ceny domów i lokali, a także koszty budowy sprawiają, że wiele osób nie jest w stanie zebrać wkładu na poziomie wynoszącym przynajmniej 20%. Dziesięcioprocentowy limit oznacza, że do zakupienia typowego polskiego lokum o cenie 5000 zł/mkw. i powierzchni 50 mkw. wystarczy wkład na poziomie około 25 000 zł.

Warto również nadmienić, że klienci Pekao kupujący tańsze nieruchomości mieszkaniowe mogą liczyć na uproszczoną wycenę lokum. Dotyczy ona kredytów o wartości do 300 000 zł. Niezależnie od wartości kredytu hipotecznego, w Pekao można wybrać stałe oprocentowanie przez pierwsze 5 lat, otrzymać za darmo promesę kredytową na 60 dni oraz złożyć wniosek o kredyt w trybie online.

Ocena: 4.11 (19 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments