star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Nie likwidujmy branży pożyczkowej w Polsce! Petycja PZIP

mężczyzna, który chce kogoś zatrzymać

Według opinii Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, zmiany w tzw. ustawie antylichwiarskiej mogą zakończyć się likwidacją całego sektora pozabankowego w Polsce. PZIP zachęca więc do podpisania petycji skierowanej do Prezesa Rady Ministrów w celu umożliwienia dalszego funkcjonowania tej branży.

Firmy pozabankowe obawiają się, że zmiany w tzw. ustawie antylichiwarskiej, polegające na drastycznym obniżeniu kosztów pozaodsetkowym sprawią, że ich działalność stanie się nierentowna. Tym samym z rynku zniknie wiele legalnie działających podmiotów,  a kilkadziesiąt tysięcy osób straci pracę. Likwidacja sektora pozabankowego może także doprowadzić do rozwoju tzw. szarej strefy, która stanowi niebezpieczeństwo dla osób poszukujących dodatkowego wsparcia finansowego.

W związku z powyższym Polski Związek Instytucji Pożyczkowych zachęca do podpisania petycji skierowanej do Prezesa Rady Ministrów. Można to zrobić tutaj.

Ocena: 5.00 (1 głos)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments