star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Która firma w 2021 roku nie musi mieć nowej kasy?

płatność kartą płatniczą

Obowiązek zainstalowania kas online przez wiele firm został przesunięty na 2021 r. Niektórzy uczestnicy programu Polska Bezgotówkowa nie będą musieli instalować osobnych kas.

Uszczelnienie systemu podatkowego to rozwiązanie, które przyniosło dodatkowe wpływy budżetowe, ale równocześnie skutkowało też niedogodnościami dla krajowych firm (związanymi np. z wprowadzeniem mechanizmu podzielonej płatności). Warto wiedzieć, że już w 2021 r. pojawi się kolejny obowiązek dotyczący wielu firm. Mowa o instalacji kas fiskalnych online. Na całe szczęście, przedsiębiorcy korzystający z programu Polska Bezgotówkowa i oferty Idea Banku, nie będą musieli posiadać wspomnianych kas jako osobnych urządzeń.

Przesunięcie „kasowych” obowiązków wynika z pandemii …
Jeszcze niedawno wydawało się, że już 1 lipca 2020 r. wielu przedsiębiorców będzie musiało posiadać kasy fiskalne online. Pandemia koronawirusa zmieniła jednak plany rządu. W przypadku przedsiębiorców, którzy mieli zainstalować nowoczesne kasy do 1 lipca 2020 roku, przewidziano przesunięcie tego obowiązku na 1 stycznia 2021 r. Chodzi między innymi o stacjonarne placówki gastronomiczne, a także firmy świadczące usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania. W przypadku kilku innych rodzajów usług (m.in. fryzjerskich, dentystycznych, prawniczych, budowlanych i kosmetycznych), graniczny termin na instalację kasy online został przesunięty z 1 stycznia 2021 r. na 1 lipca tego samego roku. Taka decyzja Ministerstwa Finansów pozwoli wielu firmom na łatwiejsze pokrycie kosztów zainstalowania nowoczesnej kasy (oczywiście przy założeniu, że sytuacja gospodarcza się poprawi).

Kasę spełniającą wymagania można otrzymać z terminalem
Wydaje się bardzo prawdopodobne, że wiele firm zobligowanych do instalacji kasy fiskalnej online, wybierze specjalną ofertę Idea Banku w programie Polska Bezgotówkowa. Wspomniany bank zaproponował Konto Firma+ w pakiecie z nowoczesnym kasoterminalem 3 w 1. To ciekawe urządzenie jest dostępne na warunkach, które pozwolą zaoszczędzić 3000 zł w ciągu kolejnych 5 lat. Co ważne, posiadacze kasoterminalu z Idea Banku nie będą musieli osobno kupować kasy online. Urządzenie oferowane w pakiecie w Kontem Firma+, spełnia bowiem wymagania resortu finansów jako kasa online.

Jeżeli natomiast chodzi o samo Konto Firma+, to zapewnia ono między innymi dwuletnie zwolnienie z comiesięcznej opłaty za jego prowadzenie. Oprócz tego Idea Bank kusi między innymi darmowymi wypłatami z bankomatów na terenie krajów EOG (pięć w miesiącu) i bezpłatnymi przelewami SEPA przez Internet. Jeżeli klient pomimo posiadania kasoterminalu, będzie miał sporo gotówki do wpłaty, to Idea Bank bez naliczania kosztów przyjmie przez wpłatomat nawet 100 000 zł miesięcznie. Dowiedz się więcej »

Advertisement
Ocena: 4.64 (11 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii