star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Kredyt Mrówka. Uwaga na nieuczciwe praktyki!

pieniądze pod lupą

Marka Kredyt Mrówka oferowała klientom pożyczki bez kontroli w bazach BIK, ERIF czy KRD. Po uregulowaniu opłat za tzw. polisę ubezpieczeniową kontakt z firmą jednak się urywał.

Kredyt Mrówka reklamowała się jako firma udzielająca pożyczek osobom, które zostały odrzucone przez banki. Marka ta deklarowała również, że pożycza pieniądze na spłatę długów i komornika, a od wnioskującego nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach. Kwota dostępnego zobowiązania mogła wynieść do 50 000 zł z okresem spłaty sięgającym nawet 12 lat.

Aby wziąć pożyczkę potencjalny pożyczkobiorca musiał jedynie opłacić “ubezpieczenie” w kwocie 145 zł. Po uiszczeniu tych kosztów kontakt z firmą zwykle się urywał, a klienci nie tylko nie uzyskiwali potrzebnej pożyczki, ale też tracili wpłacone pieniądze. Sprawa została zgłoszona m.in. do KNF.

Niestety, na rynku pozabankowym nie brakuje nieuczciwych firm pożyczkowych. Aby ustrzec się przed tego typu oszustami, warto zwrócić uwagę np. na warunki pożyczki, treść umowy czy szczegółowe koszty zobowiązania. Więcej na ten temat piszemy w artykule pt. “Umowa pożyczki, czyli nie daj się oszukać!”.

Ocena: 4.00 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments