star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Barometr Providenta: Blisko 130 zł. Tyle kosztowały nas Walentynki 2021

zakochane osoby w uścisku

Jak wynika z badania Barometru Providenta odsetek osób obchodzących walentynki znacząco zmalał w porównaniu do ubiegłego roku. Mimo pandemii wciąż byliśmy gotowi na lekko obciążające budżet drobne przyjemności. 

Święto Zakochanych, znane jako Walentynki celebrują miliony ludzi na świecie. Według informacji przedstawionych w statystykach Barometru Providenta na świętowanie tego dnia zdecydował się co 3. Polak/Polka. Jak się okazuje, respondenci wskazywali kwotę w okolicach 130 zł – jako tę, którą przeznaczą tego dnia na przyjemności.

Jak obchodzimy w tym roku Walentynki?

Najwięcej, bo aż 46% Polek zdecydowało się na samodzielne przygotowanie romantycznej kolacji. Niemniejsze zainteresowanie tą inicjatywą wykazali Panowie – aż 25,3% badanych.

36,6% zapytanych Panów – zadeklarowało, że podaruje drugiej połówce kwiaty, a 28,4% – słodycze.

Mniej więcej po równo, jeśli chodzi o procent wskazanych aktywności u kobiet i mężczyzn – uplasowało się: zamówienie kolacji w restauracji na wynos lub/i wspólne oglądanie filmu bądź spektaklu w domowym zaciszu.

Czy zainteresowanie Walentynkami w Polsce maleje?

Na to wygląda, że… tak.

Odsetek osób planujących obchodzić Walentynki znacząco znalazł. Z połowy zainteresowanych respondentów w poprzedniej edycji badania – do 1/3 w tym roku.

Najczęstszym powodem, dla którego rezygnowano z obchodzenia Dnia Zakochanych było przekonanie, że uczucia powinnyśmy okazywać na co dzień. Przynajmniej tak stwierdziło 40% badanych. A co 3 badany przyznał, że nie miał z kim spędzić tego święta.

Ocena: 5.00 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments