star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Aion Bank: kredyt gotówkowy do 90 000 zł

Złota świnka skarbonka

Na krajowym rynku bankowym nieczęsto mamy do czynienia z debiutami. Właśnie dlatego wejście Aion Banku do Polski mogło wzbudzić spore zainteresowanie. Chodzi nie tylko o ciekawe cechy nowej instytucji, którą niektóre osoby nazwały „bankowym Netflixem”. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dobre warunki dotyczące między innymi oferty pożyczki gotówkowej (kredytu gotówkowego) z Aion Banku.

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej propozycji, ponieważ stanowi ona dużą konkurencję nie tylko dla banków z dłuższym rynkowym stażem. Mocnemu wejściu Aiona przyglądają się także pozabankowe firmy pożyczkowe. Łatwość pożyczania środków przez Internet sprawia, że nowy bank będzie dla branży pożyczkowej groźnym konkurentem. Nasza analiza odpowiada na pytanie, co Aion Bank może zaproponować w odpowiedzi na ofertę chwilówek. Przedstawiamy również podstawowe informacje na temat nowego banku.

Tania i przejrzysta pożyczka ma być kluczem do sukcesu …

Zwolennicy pożyczek pozabankowych wskazują na łatwość uzyskania pieniędzy przez Internet jako decydujący czynnik w kontekście ich wyboru. Trzeba jednak wiedzieć, że oferta nowego banku również cechuje się możliwością szybkiej wypłaty środków. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej i podaniu konta bankowego do wypłaty, klient Aion Banku już po 30 minutach może posiadać potrzebne pieniądze na swoim rachunku. Wiele firm pozabankowych niestety wolniej wypłaca pożyczane środki.

Warto również wspomnieć o bardzo prostych zasadach pożyczki gotówkowej z Aion Banku. Jej jedynym kosztem pozostaje niskie i stałe oprocentowanie. Stała stawka procentowa to spory atut, o czym po podwyżce stóp procentowych NBP z października 2021 r. przekonali się posiadacze kredytów ze zmiennym oprocentowaniem. Trzeba nadmienić, że klienci Aion Banku nie ponoszą kosztów związanych z jakimikolwiek prowizjami i opłatami. To spora różnica względem oferty chwilówek oraz pożyczek ratalnych, które niestety dość często cechują się bardziej skomplikowaną konstrukcją pod względem kosztów. Należy też wspomnieć o dużej elastyczności Aion Banku pod względem dostępnej kwoty (od 500 zł do 90 000 zł) oraz okresu spłaty (3 miesiące – 96 miesięcy).

Koszty w Aionie są niskie nie tylko względem chwilówek

W kontekście porównania oferty Aion Banku z pozabankowymi propozycjami, nie sposób pominąć kwestii kosztów. Bankowe kredyty gotówkowe zawsze prezentują się bardzo dobrze jeśli zestawimy je z chwilówkami i pożyczkami ratalnymi. W ramach swojego przykładu reprezentatywnego (pożyczenie 13 000 zł na 30 miesięcy), Aion Bank podaje, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi jedynie 6,91%. Bankowi konkurenci mogą zaproponować RRSO wynoszące na przykład 7,40% (Getin Noble Bank – Kredyt gotówkowy), 8,97% (PEKAO S.A – Pożyczka gotówkowa), 9,12% (Santander Bank Polska S.A. – Promocyjny kredyt gotówkowy), 9,65% (Citi Handlowy – Pożyczka gotówkowa) oraz 10,85% (Alior Bank – Stabilna pożyczka).
Jeżeli natomiast chodzi o oferty pożyczek pozabankowych na dłuższy okres (dostępnych np. w porównywarce SowaFinansowa.pl), to trzeba niestety liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. Mowa o RRSO wynoszącym na przykład 19,80% (Provident) oraz 28,10% (Smartney). Nawet większa łatwość pożyczenia środków niż w banku nie zrekompensuje wielu osobom tak dużej różnicy kosztowej. Właśnie dlatego oferta Aion Banku wydaje się ciekawą alternatywą dla pozabankowych pożyczkodawców. Należy wspomnieć, że Aion tylko wyjątkowo wymaga od klientów przesłania wyciągów bankowych przed pożyczeniem pieniędzy.

Oprócz pożyczania Aion proponuje również oszczędzanie

Warto nadmienić, że w przeciwieństwie do instytucji pozabankowych, Aion jest bankiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Skutkuje to między innymi możliwością przyjmowania depozytów poprzez konta i lokaty oraz ustawową gwarancją środków w ramach jednolitego unijnego limitu wynoszącego 100 000 euro. W przypadku Aion Banku, wypłatę powierzonych pieniędzy gwarantuje belgijski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Belgijska gwarancja bankowa wynika z faktu, że Aion Bank rozpoczął swoją działalność właśnie na terenie Belgii. Jest to jednak bank posiadający pewne związki z Polską. Jednym z jego twórców jest Wojciech Sobieraj znany jako długoletni prezes Alior Banku. Postanowiliśmy krótko przedstawić podstawowe informacje na temat Aion Banku oraz jego specyfiki, ponieważ na krajowym rynku ta instytucja działa dopiero od niedawna. Jej debiut miał miejsce na początku sierpnia 2021 r.

Aion Bank stawia na łatwość dostępu online i prostą ofertę

Przykład opisywanej przez nas wcześniej pożyczki gotówkowej tłumaczy, jakie są priorytety Aion Banku w ramach oferty dla klientów. Chodzi przede wszystkim o proste warunki oraz brak kłopotliwych „haczyków”. Kolejnym wyróżnikiem nowego banku okazuje się możliwość prostego załatwienia wszystkich spraw w trybie online. Jest to konieczne, ponieważ Aion Bank działa jedynie w modelu internetowym i nie posiada stacjonarnych placówek.

Charakterystyczną cechą debiutującego banku wydaje się również to, że w przypadku codziennej bankowości stawia on na model subskrypcyjny. Podstawowy pakiet usług związanych z kontem osobistym i oszczędzaniem jest darmowy. Pewną kwotę można jednak dopłacić w celu uzyskania łatwego dostępu np. do globalnych inwestycji, darmowych bankomatów na całym świecie i lepszych warunków lokowania środków.

 1. Jak szybko można uzyskać pożyczkę w Aion Banku?

  Uzyskanie pożyczki za pomocą aplikacji Aion Banku trwa od 30 minut do 1 dnia. Czas liczony jest od wypełnienia wniosku do momentu gdy pieniądze będą dostępne na koncie dla kredytobiorcy. Samo wypełnienie wniosku nie powinno zając więcej niż 5 min.

 2. Czy Aion Bank sprawdza zdolność kredytową?

  Aion Bank, podobnie jak każdy bank, sprawdza zdolność kredytową kredytobiorcy. W praktyce cały proces jest jednak zautomatyzowany i trwa bardzo krótko.

 3. Czy Aion Bank udziela kredytów czy pożyczek?

  Jako bank może udzielać kredytów. W komunikacji z klientem używa obu terminów naprzemiennie. Pożyczka bankowa i kredyt to tak na prawdę dokładnie to samo.

 4. Czy trzeba płacić abonament Aion Banku, żeby dostać pożyczkę?

  Nie. Nie jest to wymagane.

Ocena: 4.31 (78 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments